скачать файл
ч. 1


УКРАЇНА

СКАДОВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

20.09.2011 № 502


Про підсумки проведення

літнього оздоровчого сезону

в районі у 2011 році

Розвиток туристично-рекреаційного комплексу є одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку району, який істотно впливає на важливі сектори економіки, такі як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку.

З метою організованого та якісного проведення курортно – оздоровчого сезону районною державною адміністрацією була проведена ґрунтовно – підготовча робота.

На початку оздоровчого сезону в районі була створена комісія з перевірки готовності до відкриття та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку, а також робоча група з контролю за підготовкою систем життєзабезпечення туристично-рекреаційних закладів району до оздоровчого сезону. З цього питання прийнято ряд відповідних розпоряджень голови районної державної адміністрації.

Сесією районної ради від 05 липня 2011року затверджено «Програму розвитку туризму». Крім того, відділом культури і туризму районної державної адміністрації розроблені методичні рекомендації та відпрацьовано пакет першочергових документів для керівників оздоровчих закладів щодо відкриття та організованого початку і проведення оздоровчого сезону 2011 року.

Протягом літнього періоду працювало 56 закладів відпочинку - 25 дитячих та 31 заклад для дорослих з дітьми. За останніми даними моніторингу, щодо оздоровлення осіб на території району, в оздоровчих закладах відпочило понад 28637 дорослих та 21169 дітей. Крім того, протягом червня 2011 року на території району було організовано роботу 19 пришкільних таборів з денним перебуванням, у яких відпочили 2038 дітей, що складає 51% школярів району (без урахування випускників 9-х та 11-х класів). Відпочинком було охоплено 434 дитини пільгових категорій, що складає 60% від загальної кількості.

З початку оздоровчого сезону дитячими оздоровчими закладами було надано 135 благодійних путівок для категорійних дітей району. За кошти районного бюджету придбано 42 путівки для дітей облікових категорій. Таким чином, завдяки зусиллям районної державної адміністрації всього на оздоровлення направлено 177 дітей пільгових категорій.

Проводилася робота по оздоровленню категорійних громадян району (ветеранів війни, ветеранів праці, інвалідів). Оздоровлено 5 осіб.

У цьому оздоровчому сезоні практично з усіма оздоровчими закладами були підписані договори про дольову участь у фонді соціально-економічного та курортно-рекреаційного розвитку району. Станом на 07 вересня 2011 року сума надходжень становила 70730 грн. Всі кошти будуть використані згідно програми використання коштів цільового фонду соціально-економічного та курортно-рекреаційного розвитку Скадовського району, затвердженої рішенням районної ради від 07 червня 2007 року № 174 та заходів програми розвитку туризму затверджених рішенням районної ради від 05 липня 2011 року № 154.

Так, у 2011 році за кошти цільового фонду, згідно затверджених заходів, у сумі 7,431 тис.грн. використані на виготовлення і друк книги місцевого автора Є.Швець «Мамина хата». Укладено угоду з ОТРК «Скіфія» на висвітлення ходу туристичного сезону в районі на суму 50 тис.грн.

З метою популяризації оздоровчо-лікувальних можливостей Скадовської курортно-рекреаційної зони у березні цього року районна делегація взяла активну участь у підготовці та проведенні Міжнародного туристичного форуму «Розвиток екологічного туризму в країнах Чорноморського басейну: нові технології та економічні моделі». А представники курортного та готельного бізнесу взяли участь у роботі контрактної біржі. Делегація району ділилася своїми напрацюваннями з колегами під час роботи «Круглих столів» форуму.

Район вперше був широко і яскраво представлений на Міжнародній виставці «Україна – подорожі і туризм», яка проходила з 23 по 25 березня у м. Києві.

Задля підтримки та підняття курортно-туристичного іміджу району та у цілях реклами, створення сприятливих умов для розвитку перспективних тематичних напрямків туризму щорічно на території району проводяться Міжнародні, Всеукраїнські та регіональні фестивалі та конкурси, спортивні та культурно-мистецькі заходи, такі як: Всеукраїнський дитячий благодійний фестиваль «Чорноморські ігри», міжнародний фестиваль «Джаз над морем», змагання із спортивного бального танцю «Кубок Чорного моря», Всеукраїнські дитячі спортивні ігри товариства «Колос», міжнародний фестиваль дитячої технічної творчості « Кольорове небо» та інші.

Згідно наказу управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації від 29 квітня 2011 року № 165, проведена державна атестація дитячих оздоровчих закладів району: ДОТ «Романтик», ДОЗ «Дніпро», ДОТ «Крилатий», ДОТ «Прибрежний».

Cтаном на 24 серпня 2011 року за даними Державної податкової інспекції у Скадовському районі від орендної плати за землю надійшло більше ніж 1129949,58 грн. Туристичний збір за період із січня по вересень 2011року склав 79571грн. За оздоровчий сезон працівниками податкової служби проведено 25 семінарів, 8 брифінгів та 8 «круглих столів» з керівниками оздоровчих закладів та закладів відпочинку району по роз’ясненню Податкового кодексу України.

Відповідно до Указу Президента України від 19 серпня 2008 року № 725 відділом Держкомзему у Скадовському районі переглянуто 7 договорів оренди землі з оздоровчими закладами, з них 5 з підвищенням орендної ставки до 12%.

З метою належного забезпечення громадського порядку, а також ефективного реагування на звернення про правопорушення та злочини Скадовський районний відділ УМВС України в Херсонській області плідно працював з органами місцевої влади, керівниками оздоровчих закладів та контролюючими службами району. Так, Скадовський районний відділ УМВС України в Херсонській області спільно з представниками міської ради та ДЗ "Скадовська районна санітарно - епідеміологічна станція" проводили щоденні рейди – перевірки виносної торгівлі, обстеження місць розташування відеоспостереження в громадських місцях району та профілактичні відпрацювання: «Літо - 2011», «Берег», «Мораль», «Мак», «Розшук», «Зброя». Протягом курортного сезону 2011 року до адміністративної відповідальності притягнуто 618 громадян. З них за порушення громадського порядку 85 осіб, в тому числі 7 неповнолітніх. Виявлено 8 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, 5 фактів доведення неповнолітніх до стану сп’яніння. Складено 12 протоколів по вихованню неповнолітніх дітей. За даними Скадовського РВ УМВС України у Херсонській області станом на 12 вересня 2011 року кількість відпочиваючих у районі за оздоровчий сезон становила близько 310 тис. осіб.

Надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги особам, які відпочивали в оздоровчих закладах району здійснювалося лікарями центральної районної лікарні та лікарями цих закладів. Протягом літнього сезону за амбулаторною медичною допомогою звернулося 391 особа із них 227 дітей та 164 дорослих. Позитивним є той факт, що складних випадків захворювань, масових інфекцій, отруєнь не зареєстровано.

Оздоровчий сезон 2011 року пройшов без епідеміологічних ускладнень. Проте є випадки порушення санітарних норм і правил у деяких оздоровчих закладах. Санітарно-епідеміологічною службою району за сезон проведено 313 перевірок дотримання норм санітарного законодавства в оздоровчих закладах, за результатами яких на винних накладено 100 стягнень у вигляді штрафів. Управлінням ветеринарної медицини в районі, державним підприємством «Скадовська районна санітарно-епідеміологічна станція» активно проводився моніторинг санітарно-епідеміологічного стану території району та вживалися заходи по усуненню недоліків і порушень санітарних норм відповідно до чинного законодавства.

Протягом трьох останніх років проводилася робота щодо оголошення території Скадовської курортно – рекреаційної зони курортом державного значення. Зокрема, проведена наукова експертиза матеріалів « Обгрунтування оголошення природних територій міста Скадовськ курортом державного значення». 06 вересня 2011 року на засіданні 8 сесії VI скликання Верховної Ради України було проголошено територію міста Скадовськ - курортом державного значення. Закон спрямований на збереження, охорону та розвиток курортної місцевості та інфраструктури регіону, підвищення рентабельності курортного комплексу міста Скадовськ, створення умов для ефективного та раціонального використання природних лікувальних, матеріально - технічних ресурсів регіону.

Оздоровчий сезон 2011 року у районі пройшов на достатньому організаційному рівні, без суттєвих проблем і порушень.

Разом з тим, в організації роботи щодо забезпечення проведення оздоровчого сезону в районі, є істотні проблеми і недоліки. Це незадовільний стан автомобільних шляхів району (особливо дорога на місцевість Цукур), не створена чітка система організації збору та вивозу сміття під час літнього оздоровчого сезону в населених пунктах та відповідних курортно – рекреаційних територіях. Є випадки капітального будівництва без відповідного дозволу. Проблемним залишається питання легалізації та реєстрації приватних міні – готелів та баз відпочинку. Послаблений контроль за реалізацією продуктів харчування на стихійних ринках. Є порушення виконання правил і норм санітарного та медичного законодавства працівниками оздоровчих закладів.

Не дотримуються норми законодавства по утриманню в належному стані громадських пляжів, закладів торгівлі та відпочинку, особливо у місті Скадовську. Також порушуються норми санітарного та адміністративного законодавства щодо заборони паління у громадських місцях, перебування неповнолітніх у місцях розваг та перевищення звукового обмеження шуму від музично-звукової апаратури у нічний час тощо.

Не забезпечено належним чином контроль за надходженням коштів до цільового фонду соціально-економічного та курортно – рекреаційного розвитку району.

Потребують перегляду угоди щодо використання земельних ділянок, пляжів тощо, упорядкування питання вчасних розрахунків за комунальні послуги та сплату податків і зборів.

Враховуючи викладене, з метою удосконалення сфери управління туристичною галуззю району, створення умов для якісного та безпечного відпочинку туристів, вирішення проблемних питань щодо стану туристично-курортної інфраструктури району, відповідно до пункту 1 частини першої статті 11 Закону України «Про туризм», керуючись статтею 6, частиною другою статті 13, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

1.Відділу культури і туризму районної державної адміністрації:

1.1 Скласти до 01 квітня 2012 року уточнений реєстр закладів відпочинку та оздоровлення за визначеною формою.

1.2 Забезпечити виконання вимог статті 18 Закону України «Про туризм», правил обов’язкової сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання), затверджених наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27 січня 1999 року № 37, щодо обов’язкової сертифікації та стандартизації у сфері туристичної діяльності.

1.3 Укладати при оформленні документів на відкриття оздоровчих закладів, угоди про дольову участь у розвитку курортно-рекреаційної зони Скадовського району.

1.4 Розробити до 01 січня 2012 року конкретні заходи розвитку сфери зеленого туризму в районі.

2.Управлінню економіки районної державної адміністрації сприяти проведенню заходів щодо оптимізації та впорядкування реєстрації суб’єктів господарювання за місцем знаходження закладів.

3. Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства

3.1.Постійно здійснювати контроль щодо благоустрою територій оздоровчих закладів та закладів відпочинку району.

3.2.До 01 червня 2012 року створити чітку систему організації збору та вивозу сміття під час літнього оздоровчого сезону в населених пунктах та відповідних курортно-рекреаційних територіях району.

3.3.До 01 червня 2012 року спільно з філією «Скадовськавтодор» дочірнього підприємства «Херсоноблавтодор» (Дзюба М.А. – за згодою) вжити відповідні заходи щодо поліпшення стану автотранспортних шляхів.

3.4.Здійснювати постійний контроль стану капітального будівництва закладів відпочинку та оздоровлення інформацію надавати до 05 числа протягом I – II кварталів 2012 року інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області.

4.Органам місцевого самоврядування м.Скадовська, с.Красне, смт.Лазурне: 4.1.Забезпечити виконання завдань, визначених у пунктах 1.2, 1.4., 3.1, 3.2, 3.3, даного розпорядження, передбачивши у місцевих бюджетах на 2012 рік кошти на їх фінансування.

4.2.До 01 березня 2012 року розробити та подати до районної державної адміністрації пропозиції по виробленню спільного плану дій щодо ефективного використання земельних ділянок, виділених під пляж.

5.До 01 травня 2012 року відділу Держкомзему у Скадовському районі переглянути угоди щодо використання земельних ділянок, пляжів у встановленому порядку, упорядкувати питання вчасних розрахунків за комунальні послуги та сплату податків і зборів

6.Протягом оздоровчого сезону 2012 року районному відділу УМВС України у Херсонській області (за згодою):

6.1.Посилити контроль щодо заборони продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюну.

6.2.Протягом оздоровчого сезону 2012 року щоденно проводити рейди-перевірки з дотримання громадського порядку.

7.Протягом оздоровчого сезону 2012 року Державному закладу «Скадовська районна санітарно-епідеміологічна станція» (Качковський С.А.), управлінню ветеринарної медицини у Скадовському районі (Запорожець П.І.) вжити заходів щодо відповідного розташування пунктів торгівлі продуктами харчування, стихійних ринків з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.

8.Державній податковій інспекції у Скадовському районі протягом першого кварталу 2012 року розробити заходи щодо легалізації та реєстрації приватних мінні-готелів, баз відпочинку району.

9.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Небрат Є.В.Голова районної

державної адміністрації Є.О. Устинов
ч. 1
скачать файл

Смотрите также: