скачать файл
ч. 1

Пошук

ПОВІДОМЛЕННЯ, ОГЛЯД ШКІЛЬНОГО І УЧНІВСЬКОГО КОЛЕКТИВУ

ГАЗЕТА УЧНІВСЬКОГО І ВЧИТЕЛЬСЬКОГО КОЛЕКТИВУ СЗШ І-ІІІ ст. №2


Свята та традиції Як святкують Новий рік у різних країнах

Зустріч Нового року – одне з найулюбленіших наших свят і дорослих, і дітей. Вже при самій згадці про нього в уяві зринають святково прикрашена ялинка, веселі зимові канікули школярів, новорічні ранки та вечори, Дід Мороз і нарешті -  подарунки. Проте не завжди і не всюди це свято було однакове – в різні часи і в різних місцевостях його відзначали по-різному.

Найпершими – на 10 годин раніше за нас – зустрічають Новий рік мешканці Чукотки. Між двома островами, які знаходяться на Півночі, – Ратманова і Крузенштерна - лише 4 км. Та саме тут проходить міжнародна лінія зміни дат. Тому на Крузенштерна Новий рік зустрічають на добу раніше.

У Китаї, Кореї, Японії раніше користувалися місячним календарем. Тому свято випадало у різні місяці року.

У Стародавньому Єгипті, наприклад, Новий рік святкували на початку літа, коли розливалася річка Ніл.

У Стародавній Греції початок року припадав на найдовший день у році – 22 червня. А літопис греки вели від олімпійських ігор, які вони проводили на честь легендарного Геракла.

Уперше календар, в якому рік починався з 1 січня, запровадив римський імператор Юлій Цезар.

В Англії у стародавні часи Новий рік зустрічали на початку весни – 1 березня.

У Росії святкували Новий рік на початку осені – 1 вересня. У 1700 році Петро І переніс святкування Нового року на 1 січня, як це було прийнято в європейських країнах, тож у цьому році країна святкувала Новий рік двічі.

Звичай дарувати новорічні подарунки надійшов до нас із Стародавнього Рима. Кажуть, що першими подарунками були гілочки лавра, які були передвісниками щастя в Новому році. “Бажаю тобі щасливого Нового року!” – писали також римляни на новорічних подарунках, іноді додаючи жартівливі вірші, бо Новий рік – веселе свято.

Італійські діти в новорічне свято з нетерпінням чекають фею Бефану. Вона прилітає вночі на чарівній мітлі, відчиняє двері маленьким золотим ключиком і входить у кімнату, де в ліжках спочивають діти. Фея Бефана наповнює подарунками дитячі панчохи, які для цього залишаються біля каміна. Тому, хто погано навчався або був неслухняним, фея Бефана залишає крихту золи або вугілля. Баббо Натале – італійський Дід Мороз. В Італії вважають, що Новий рік треба починати, звільнившись від усього старого, недоброго. Тому в новорічну ніч прийнято викидати з вікон старі речі, що символізує позбавлення всього негарного, що було в минулому році. Треба бути дуже обережним, ідучи по вулиці, якщо не хочеш, щоб на голову тобі звалився горщик або солом’яний стілець.

Французький Дід Мороз – Пер Ноель – з’являється в новорічну ніч і залишає подарунки в дитячих черевичках.

До чеських та словацьких дітей приходить Мікулаш – веселий чоловік, одягнений у мохнатий кожух та високий капелюх. За плечима він носить величезний короб, з якого дістає різноманітні подарунки.

У Швеції діти чекають Королеву Світла – Лючію. Вона одягнена в білу сукню, на голівці – корона із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям та свійським тваринам. Діти отримують іграшки, кішка – вершки, собака – цукрову кісточку, ослик – моркву.

Санта Клаус – англійський та американський Дід Мороз. У новорічні дні в театрах для дітей демонструються вистави на сюжети старовинних англійських казок. На вулицях починається святковий карнавал, в якому беруть участь казкові персонажі: Хобі, Хоре, Шалтай-Болтай, Панч та інші. Саме в Англії виник звичай обмінюватись святковими новорічними листівками. Перша така листівка була виготовлена та надрукована в Лондоні у 1843 році.

У Німеччині Санта Клауса привозить ослика. Перед сном діти залишають на столі тарілку для подарунків, які їм приносить Санта Клаус, а в черевички кладуть сіно – гостинець для ослика.

У Румунії запікають у новорічний пиріг різні кумедні дрібниці – перчинки, монетки, намистинки, каблучки тощо. Той, хто знайде такий сюрприз, може розраховувати на щастя в новому році.

У новорічну ніч японські діти ховають під подушку картинку із зображенням вітрильника, на якому пливуть сім казкових чарівників – сім захисників щастя. Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі. Вони впевнені, що це приносить здоров’я в новому році. Японського Діда Мороза називають Сьогацу-сан – Пан Новий рік у Японських домівках стоїть новорічне дерево – мотибана.

Традицій святкування Нового Року в нашій країні досить багато. Кожна епоха приносила щось нове. Від часів слов'янського язичництва нам дісталися переодягнені скоморохи та блазні. Епоха Петра Першого і наступних правителів - реформаторів принесла новорічну ялинку з іграшками, феєрверками та новорічний стіл з олів’є, холодцем та фаршированою качкою. Радянський Союз дав нам Діда Мороза з Снігуркою, поздоровлення президента, келих шампанського під бій Курантів та запашні мандарини.Слов’янський Дід Мороз – персонаж народного фольклору. Його образ складався століттями, і люди берегли своєрідний усний „літопис” старця у легендах, казках, обрядових піснях.  Дід Мороз став казковим героєм сучасності. Він у наших предків асоціювався з лютими вітрами і морозами, але з часом з суворого та жорстого, перетворився на справедливого, лагідного старого з білим волоссям і довгою сивою бородою. Приходить він завжди з своєю помічницею - Снігуронькою, вдягнений у довгу шубу, тримаючи в руках посох та величезний мішок з подарунками. Маленькі дітлахи шанують і люблять новорічних гостей, з великим нетерпінням чекають на зустріч. Ще заздалегіть готують вірші, пісні, концертні номери для виступу перед ними. У нагороду за це завжди отримують подарунки та ласощі. Але роль Діда Мороза не тільки принести подарунки та запалити новорічні вогники на ялинках, він – провідник в часі, що допомогає здійснити перехід з року старого в новий. Тому, кожний рік, діти та дорослі, чекають на повернення таємничого дідугана з сріблястою бородою і вірять у добру казку!
А наша школа святкувала так…

28 грудня в актовій залі школи кожен учень 7-А класу подарував частинку своє душі всім глядачам, які прийшли подивитися їх виставу. А це були учні 7-8-х класів, вчителі, батьки. На святково прибраній сцені розгорнулося новорічне дійство, яке розпочалося словами Зими: «Щоб веселіше в світі жить, у житті цікавість мати, телевізійники навчилися у вікна заглядати». Протягом усієї вистави глядачі ніби заглядали у вікна різних казок. Там були і Дід Мороз із Снігуронькою, і Шехерезада із Хоттабичем, і король із королевою, і різнопланові Баби Яги, та багато інших персонажів. Було дуже цікаво та весело. Учні із задоволенням перевтілювалися у своїх героїв. Нагородою їм був веселий сміх та аплодисменти глядачів.

А перед цим були цікаві дні підготовки. Із великим азартом проходив кастинг на ролі у виставі, який проводила класний керівник Малініна Інна Михайлівна. А далі – репетиції. У результаті ми отримали найцінніше - наш клас став ще більш дружнім. А це - головне!

Дмитро Величко, 7-А клас

Новорічна феєрія

29 грудня відбулося святкування Нового року в учнів старшої ланки школи. Не дивлячись на всі перешкоди, свято у нашій школі все ж таки відбулося. Та ще й яке! Новорічну виставу підготувала паралель дев’ятих класів. Сама ідея була дуже цікавою. Адже зустрічати Новий рік на Близькому Сході дуже несподівано, а головне – цікаво. Тож Діда Мороза і Снігуроньку бачили, гарний настрій був у всіх, ще культуру іншого народу вивчили, хоча було трохи шкода того хлопця, який всю виставу сидів у діжці, та свято пройшло на «ура». Після цього для всіх бажаючих у спортивному залі відбулася новорічна дискотека. Подарунком стало лазерне та димове шоу й приємне музика. Я думаю, що цей вечір сподобався усім. Бажаю увесь 2010 рік всім залишатися тільки у гарному настрої.

Олексієнко Валентина, 10-А кл.

Пошук найкращої Міс

Тридцятого грудня паралель п’ятих та шостих класів відсвяткувала Новий рік. Наш 6-А клас готував виставу, яка називалася «Зимова Міс». Не зважаючи на карантин, ми ретельно готувалися, аж поки не зморилися. І все ж таки гарно виступили. На мою думку, вистава була дуже цікавою та смішною. Перед виставою весь клас дуже хвилювався, щоб не помилитися і сподобатися глядачам. Коли все закінчилося, зал аплодував, і ми зраділи, що у нас все вийшло чудово. Але все пройшло без пригод, і дітвора, як мурахи, побігла в спортзал на дискотеку. Там було теж весело. Ми танцювали і кидалися дощиком та серпантином один в одного. Після свята діти з радістю на душі порозбігалися по домівках: свято пройшло на славу.Бевз Дар’я 6-А кл.

Репортаж місяця

Чого ми чекаємо у році Тигра?

Усього нового! Багато грошей! Проненко Дарина, 6-Б кл.

Одержати в цьому році грамоту! Новий комп’ютер, щоб подарували! Найкращих оцінок Стрижак Аня, 6-Б кл.

Щоб були гарні оцінки в школі! Щоб молодша сестричка виросла великою та гарною! Грищенко Вітя, 6-Б кл.

Щастя, добра і здоров’я, школярам – гарних оцінок. Кравець Віктор, 7-А кл.

Чогось неочікуваного, якоїсь несподіванки, яка внесе в життя кожного українця щось хороше. Калевич Олександр, 7-А кл.

Чекаю від року Тигра добрих оцінок у школі, щоб вчителі не кричали та не нервувалися. Маю бажання виспатися досхочу. Нових вражень від життя. Зонго Маргарита, 8-В кл.

Від нового року я та наш клас чекаємо багато успіхів як у навчанні, так і поза школою, щоб закінчилися непорозуміння з карантинами. Також хочемо, щоб закінчилася криза, і ми щоб жили у щасливій розвиненій державі, у якій панує добробут і порядок. Ми бажаємо побувати усім класом за кордоном і познайомитися з культурою інших країн. Стасій В., 9-А кл.

Напевно, достойної влади, адже всім відомо, що у 2010 році відбудуться вибори. Від влади також залежить наше шкільне життя. Також є надії та сподівання, що б у цьому році не було більше карантину, тому що, відставши від програми, ми наздоганятимемо на літніх канікулах, а цього, напевно, не хоче ніхто з нас. Хочеться достойно закінчити цей навчальний рік. Хтось уже закінчує школу і запам’ятає цей рік на все життя, а хтось просто перейде до наступного класу і, може, навіть не згадає 2010 рік. І навіть, якщо іноді фортуна не посміхається, потрібно жити далі, досягати своєї мети. Ніколи не потрібно засмучуватись, адже життя – як білий тигр: смужка біла, смужка чорна…

Олексійко Діана, 9-А кл.

Від цього року я чекаю чогось доброго та незабутнього. Думаю, що щастя цього року буде з нами поруч увесь час. Думаю, що саме цього року я зумію вступити до бажаного мені навчального закладу. Та провести разом зі своїм класом незабутні шкільні дні, про що згодом буду згадувати з гордістю. Приходько Вадим, 9-В кл.

Я бажаю, щоб цього року усі мої рідні були живі та здорові. Щоб я змогла добитися усього, що задумала. Горбій Надя, 9-В кл.

Із приходом свят, особливо новорічних, кожна людина, зазвичай, очікує чогось чарівного та казкового. Буває, дивишся на засніжену вулицю, на домівки з бруньками на дахах і навіть відчуваєш запах зимових святкувань. Для мене цим святковим ароматом є запах мандаринів із гвоздиками, запах свіжої смоли на сосновому дереві. Взагалі під Новий рік здається, що з його приходом має початися нове життя, всі незгоди та незначні прикрощі мають залишитися у минулому старому році. Особливо я очікую від новорічних свят єдиного подарунку: щоб моя сім’я, нарешті, зібралася разом за одним столом і ще довго не вщухав великий гомін прибулих гостей. Великотрав Юлія, 10-А кл.

Кожен Новий рік – це нові враження, знайомства. Я бажаю чогось незвичайного, цікавого, приємного проведення часу, нових друзів знайти, добре закінчити навчальний рік.

Бондаренко Аня, 10-Б кл.

Я чекаю у новому році успіхів у навчанні, сподіваюся на нові цікаві знайомства. Вакась Іра, 10-Б кл.

А я чекаю чогось незвичайного у цьому році Тигра, цікавого спілкування, щоб було здоров’я – це найголовніше, та добре закінчити школу. Тягун Іван, 10-Б кл.

Успіхів у навчанні, здати ЗНО, та вступити до інституту. Тісний Іван, 11-Б кл.

Більше позитиву, нових вражень. Лехман Михайло, 11-Б кл.

Наша творчість

Бабуся Зима

Якось наприкінці осені, коли день уже став дуже коротенький, а ніч - довгою та холодною, надумала бабуся Зима піти однієї такої ночі на розвідини до людей, на землю, та послухати, що про неї говорять, чи чекають на її прихід. Підійшла вона під віконце до однієї хатини, де жили старенькі дідусь із бабусею, і чує: «Ой, діду, уже й зимонька не за горами, принесе вона до нас сніги та морози, а так ще тепла хочеться. А може, забариться Зимонька й пізніше прийде до нас? Погрілись би ще трішки.» «Так, бабусю, так. Правду ти кажеш, але ж чи забариться вона?!» Сумно стало Зимі від тих слів, проте пішла вона ще під інше віконце послухати, може, там на неї чекають. Чує, якась молодиця з матір'ю розмовляє: «Ой, не треба ще нам холоду та Зимоньки. Ще дах у хаті не залатаний, холодно нам буде. От якби десь заблукала Зимонька, а то й зовсім не прийшла до нас.» Образилася бабуся Зима. «Чого ж так усі мене не хочуть бачити? Чи я комусь зло роблю? Снігом, немов ковдрою, землю вкриваю. Діточкам для санчат дорогу встеляю. Та коли так, то й не піду я на землю, нехай собі без мене живуть і красну Весну ждуть. Я ще й Віхолі, Морозу та Сніговію скажу, щоб не йшли між люди, бо не чекають їх там.» Так і зробила. От уже й час іти зимі на землю, а вона собі спить і нікуди не поспішає. Мороз, Сніговій та Віхола також відпочивають. Навіщо ж іти, коли їх не чекають?! А на землі весело. Уже й би мала прийти Зима, а все її немає. Тепло людям, щасливі усі. Минув отак місяць,

минув другий. Уже й Новий рік не за горами. Уже інше почали люди говорити: «Як же це Новий рік та без Діда Мороза, без Сніговія і Зимоньки зустрічати? Не годиться так. Та й поля давно вже треба вкрити білою ковдрою. Інакше озимина проростати почне, коли й надалі таке тепло буде. Пропаде наш урожай! Загине все!»Забідкалися всюди. І дахи вже полатали, і нагрілися, та й ялинки у хатинках у розкішне вбрання одягнули, до Нового Року готуючися, а Зими нема і нема.

А дітвора? Дітвора геть духом упала. Уже й наче зима, а ні тобі на саночках чи лижах покататися, ні ковзанки на ставку зробити чи снігову бабу зліпити, ні у сніжки погратися. Сумно навкруги, сіро. Та й намислила дітлашня у передноворічний вечір зібратися гуртом і піти на вигін, за село, щоб Зимоньку закликати. Так і зробили. Узяли санки, лижі, ковзани та й вийшли гуртом на гірку.

- Зимонько! Зимо, бабусю! - почали благати вони. - Пробач, якщо образили тебе! Прийди до нас із Дідом Морозом, Сніговієм та Віхолою! Сумно нам без тебе. Ось санки, ковзани, лижі, а кататися нам ніде.

Першим почув ці благання дідусь Мороз. Шкода йому стало маленьких діток та ще й у передноворічний вечір. Визирнув він на вигін, та й давай щипати дитячі носики та щічки.

- Ой, дивіться, дивіться! Мороз прийшов, почув нас. Дідусю Морозе, дякуємо тобі за те, що послухав нас. А ще передай бабусі Зимі, Сніговію та Віхолі, що ми дуже чекаємо на них. Он і земелька вже відпочила б під теплою сніговою ковдрою. На ці слова ще сильніше мороз ущипнув діток за носики, а вони раді та щасливі побігли собі по домівках, знаючи, що тепер уже Зима обов'язково прийде. І справді, цілу Новорічну ніч працювала бабуся Зима з дідусем та дітками - Сніговієм та Віхолою. А коли люди вранці прокинулися, не могли очей відвести від такої краси. Усе навкруги було вкрите пухкою білою ковдрою, вікна в хатинках старанно розмальовані дивовижними візерунками, які всю ніч малював дідусь Мороз, а ставки скуті кригою. На деревах, наче мереживо, лежав блискучий іній. І все це на сонечку виблискувало та вигравало усіма кольорами веселки.

- Дякуємо тобі, Зимонько! Пробач що не хотіли бачити тебе, - говорили люди. А дітки веселилися та гралися біленьким сніжком. Хто на санчатах, хто на лижах чи ковзанах, а хто ліпив снігову бабу або грав у сніжки. Усі були раді, що Зимонька нарешті прийшла.

Бабуся Зима, дивлячись на ці веселощі, лише посміхалася.

Святий Миколай

Кожного року приходить до нас Святий Миколай, ти на нього, чекай!

Він завжди приходить, ти це – пам’ятай, у кожен дім входить Святий Миколай.

Темна нічка як настане, сон на крилах прилетить, небо вкриється зірками, Миколай іде – летить.

Пізно, у вечірній час, він з торбинкою до нас поспішає до дитинки і несе в своїй торбинці подарунки ііі і гостинці.

Будь слухняним й чемним, друже. Добрим будь і пам’ятай!

Що завжди до тебе прийде, наш Святий Миколай. Павліченко Катя 4-А кл.


Сипле, сипле, сипле сніг

Зірочками білими.

І в барлозі вже заліг


Ведмедик знесилений.

І усе живе вже спить,

Білий сніг навкруг лежить.
Але коли медведик встане,

Сніжок умить розтане.Миронович Ірина 6-Б кл.

                 

На дороги, на стежинки,

Як метелики прудкі,

З неба падають сніжинки

Й почіплялись на гілки.

Діти бігають, стрибають

І ялинки прикрашають.

Вже лежить повсюди сніг –

Зустрічаймо Новий рік!

З Новим роком!

Миронович Ірина 6-Б кл.

Люба зимонька – зима,

Ти вже снігу намела.

В убранні холоднім, сніжніш

Маєш погляд білосніжний.

На санчата ми сідаєм

З гірки весело з’їждаєм.

А у нашому дворі

Із відром на голові

Стоїть добрий сніговик,

Веселити діток звик!Зайчук Домніка 6-Б кл.

                     

Білий сніг

Білий сніг падає на землю.

Білий – білий та в холоднім цвіті,

Діти полюбляють в сніжки

Гратися на подвір’ї.

Ще два місяці гуляти,

Новий Рік нам зустрічати,

Коло ялиночки кружляти,

А тоді прийде весна і

Сніжинок вже нема.

Тож давайте веселитись

Весело на все дивитись

Їдьте з гірки, грайте в сніжки,

Та ковзайтесь по доріжці.

Ось така і є зима-білосніжна та ясна.

Власюк Анастасія 6-Б кл.


                     

В Новорічний вечір дивний

Дід Мороз нехай в торбині,

Як у дуже гарній казці,

Подарує купу щастя.

А Снігуронька чарівна

Принесе здоров’я міх

І щасливий теплий сміх. Щоб у рік Тигра, в наступному році, Усім нам щастило на кожному кроці,

Щоб добро та удача усіх нас чекала,

А кохання і успіх не обминало.

Катюшко Катерина 6-В кл.

Ялиночко зеленая,

Ялиночко моя!

Яка ж бо ти гарнесенька,

Яка ж бо ти мала.
Тебе я навіть ручками

Навколо обійму!

Із гілочки Снігуроньку

Погратися візьму,


Не гнівайся, ялиночка!

Я тільки лиш на мить,

Бо хочу ту Снігуроньку.

Колядки научить.

Нагорнюк Валерія 6-В кл.

                    

Сипле, сипле, сипле сніг,

Мов метелики сріблясті,

Сніжинки біленькі, чисті

Тихо стеляться до ніг.

Сипле, сипле, сипле сніг.

Сипле, сипле, сипле сніг.

Тихо легко і спроквола

Покриває все довкола –

Ні стежок, ані доріг …

Сипле, сипле, сипле сніг

Сипле, сипле, сипле сніг.

Все засипав – доли, гори,

Вже ввесь світ, мов біле море,

Море біле без доріг.

Сипле, сипле, сипле сніг…

Богуцька Єлизавета 6-В кл.


                    

Ялинка

Де поділись заметілі

Із морозами й вітрами?

Лиш тумани сніжно-білі

Ходять-бродять вечорами,

Понад лугом, понад ланом,

Біля тину, біля хати.

А ялинка за туманом –

Як ведмедик волохатий,

Ніби вибігла із гаю

Й зупинилася на краю

І чекає – виглядає,

Чи не йдуть за нею звірі.

Рибак Антон 6-В кл.


                     Почалася зима

Почалася зима,

Снігом вона повна.

Сміх і радість навкруги

Принесли до нас сніги.

Новий рік не за горами

За зимою йде слідами.

Зустрічайте і радійте,

Подарунки всім даруйте

І вітайте всіх із святом,

Бо вже йдуть сніги лапаті.

Коломієць Тетяна 6-В кл.


                     

Пролітають біленькі сніжинки

Пролітають біленькі сніжинки

І сріблясто на сонці блищать.

Мамо, мамо, чому я сніжинки

Не умію ніяк упіймать?

Вже здається, що ніби й спіймаю,

А відкрию долоню – нема!

Лиш водичка з долоні стікає.

Лиш водичка в долоні сама.

Каже мама здивовано доні:

-А чи знаєш, чому це так є?

Бо у тебе тепленька долоня,

А сніжок від тепла розтає.

І помислила доня хвилинку,

Рукавичку наділа свою


 • Мамо,- каже, - тепер я сніжинку

Вже напевно, напевно, зловлю.

Трушина Олександра 6-В кл.

                     

Сиджу біля вікна, дивлюся у віконце

І згадую недавню пору ту,

Коли співали птахи й ніжно гріло сонце,

І вітерець розвіював нудьгу.

А за вікном - зима в своїм убранстві Накрила ковдрою осінні сни.

Морозні візерунки радують нас вранці,

Нам майстер-клас показують вони.

Дивись, дивись! Сніжинка пролетіла!

А он іще одна, і ще, і ще...

Який танок! Неначе справжні крила –

Казкове дійство за вікном іде.

Зима свою мелодію складає,

Із павутинок кришталю плете мотив.

А Новий рік на гущі кавовій гадає,

Щоб кожен з нас з любов'ю в світі жив.

Величко Дмитро 7-А кл.


                

Вже скоро Рік Новий постукає в віконце

І запитає в кожного із нас свій звіт:

Як жив ти, і чи бачив сонце,

Чи крила пам'ятають твій політ.

Так, я летів, я прагнув жити,

Я ставив ціль й натхненно працював.

Тому я гордо роблю крок у новорічні миті і славлю Бога, що любов'ю обіймав.

Величко Дмитро 7-А кл.


                     

Зима - зимонька прийшла,

Яку всі чекали,

Втіху й радість принесла,

Й холодно настало.

Вкрила землю навкруги

Снігом білосніжним,

Як зраділа дітвора,

Сильному морозу!

Вибігли надвір малята снігу порадіти,

Грати в сніжки й на санчатах

З гірочки скотитись,

Зима – зимонька - зима,

Як тебе всі люблять!

Твій сніжок і твій мороз

І твої сніжинки.

Змієвська Ольга 8-Б кл.


                     

Ялинка

Десь поділись заметілі

Із морозами й вітрами,

Лиш тумани спішно білі

Ходять – бродять вечорами.

Понад лугом, понад ланом,

Біля тину, біля хати.

А ялинка за туманом –

Як ведмедик волохатий.

Ніби вибігала із гаю

Й зупинилась на узгір’ї –

І чекає – виглядає,

Чи не йдуть за нею звірі.


учні 8-Г кл.
З неба падають сніжинки

І ховаються в кущі.

Як маленькі порошинки

Всі прозорі та крихкі.

Сніговик стоїть у парку,

Й жовте сонце на світанку

Зігріва його морквину,

Засвітило ясно днину.Олексієнко Діана 9-А кл


Хвилинка - цікавинка

Увага! Конкурс!
"Чи вірите ви, що..."


 1. Чи вірите ви, що в Угорщині є традиція дарувати на Новий рік друзям глиняні фігурки?

 2. ...у Гвінеї в першу новорічну ніч прийнято водити по вулицях слонів?

 3. ...у Данії є традиція в перший ранок нового року залізати на дах і кидати монети в трубу?

 4. ...на Кубі є традиція перед Новим роком наповнювати весь посуд водою, а з настанням свята - виливати її з вікон?

 5. ...у Греції є така традиція: щоб наступний рік був рясним, приводити в новорічну ніч додому козла і натирати йому роги оливковим маслом?

 6. ...у Франції на знак особливої уваги до господарів гості приносять у якості новорічного подарунка товсте поліно?

 7. ...у США є традиція спалювати за новорічним столом доларову купюру і попіл від неї розсипати по келихах для шампанська?

 8. ...у Бразилії існує традиція в новорічну ніч, поки годинник б'є 12, за допомогою насоса накачувати футбольний м'яч?

 9. ...на острові Сардінія на честь приходу нового року на добу встановлюють матріархат?

 10. ...у Іспанії є традиція в мить, коли годинник б'є 12, кожен повинен з'їсти 12 виноградин?

 11. ...у Індії за декілька хвилин до настання нового року голови один одного посипають чаєм урожаю року, що йде?

 12. ...у Ефіопії до новорічного столу подають варені крокодилові яйця з шкаралупою, що фарбують в зелений колір?

 13. ...у Албанії вранці 1 січня прийнято проганяти по вулицях села свиней?

 14. ...у В'єтнамі є традиція не сідати за стіл без букета квітів?

 15. ...у Норвегії у момент настання нового року прийнято відкривати всі вікна на 5 хвилин і впускати морозне повітря?
Відповіді приймаються в кімнаті школяра протягом тижня після виходу газети.

Нагорода чекає свого переможця!ч. 1
скачать файл

Смотрите также: