скачать файл
ч. 1

ВСЕУКРАЇНСЬКА МОЛОДІЖНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

СЛУЖІННЯ ЗАРАДИ МИРУ
Міжнародний молодіжний конкурс волонтерських проектів – 2009
Головною метою конкурсу є активізація миротворчого та волонтерського руху серед дітей та молоді світу та сприяння поширенню волонтерських проектів служіння і милосердя у контексті проголошеного ООН Десятиріччя культури миру і ненасильства в інтересах дітей планети (2001-2010рр).
Мета конкурсу

Міжнародний молодіжний конкурс волонтерських проектів, організований ВМГО «Служіння заради миру», спрямований на спонукання молодих людей до конкретних вчинків у допомозі тим, хто цього потребує (інвалідам, літнім людям), спонукання дій, що допомагають подолати перешкоди суспільства на шляху до миру. Конкурсом заохочується також просвітницька робота з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, сприяння через конкретну дію у вирішенні проблем: голоду, поширення хвороб, безпритульності, бідності, насильства над дітьми, ескалації насильства, зневаги моральних, громадських, загальнолюдських, етнонаціональних, сімейних цінностей.


Номінації проектів:

·  виховання культури миру;

·  суспільні проекти служіння;

·  мистецтво та культура як інструмент побудови миру;

·  технічні та технологічні інновації на службі людству.

Описання номінацій проектів, що можуть бути подані на конкурс:·   Виховання культури миру
Проекти мають сприяти встановленню дружніх стосунків між людьми шляхом пропаганди толерантності, взаєморозуміння та ненасильства, спираючись на загальнолюдські цінності у відповідності до Декларації ООН про культуру миру і програми дій в області культури миру, затвердженої резолюцією 53/243 Генеральної Асамблеї від 13 вересня 1999 року.

·   Суспільні проекти служіння
Проекти мають сприяти наданню допомоги тим, хто її потребує у відповідності до Цілей розвитку тисячоліття, сприяти розвитку волонтерського руху та участі молоді у вирішення невідкладних проблем, що постали перед суспільством та окремими категоріями людей.
·   Мистецтво та культура як інструмент побудови миру
Проекти мають сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття шляхом досягнення порозуміння та гармонії між людьми незалежно від їх раси, національності, релігії та культури, сприяти міжкультурному обміну та розумінню того, що все людство – це одна єдина родина.

·   Технічні та технологічні інновації на службі людству
Проекти мають сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття шляхом розробки нових технічних та технологічних інновацій, які б покращували життя людини та мали питоме соціальне значення, надавали можливість користування благами нових технологій, особливо в інформаційно-комунікаційній галузі.

В рамках проектів можливо:
-    надання допомоги особам з обмеженнями та вадами та їх інтеграція у суспільство;
-    проведення благодійних акцій в дитячих будинках, інтернатах, будинках пристарілих, тощо;
-    створення дійових механізмів соціальної адоптації безпритульних;
-    створення та розповсюдження дійових шляхів попередження СНІДу, туберкульозу, наркоманії, тютюнопаління, вживання алкоголю, та пропаганди здорового образу життя;
Учасники конкурсу:

• діти та молодь середніх загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл нового типу;

• позашкільних навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації;

• молодіжні неурядові організації як України, так і інших країн.


Фінальна програма конкурсу включатиме:

• екскурсії по нашій славетній столиці;

• презентації організаторів конкурсу;

• програми-тренінги;

• презентацію проектів учасниками;

• представлення партнерів конкурсу та пропозиції подальшої співпраці;

• конференцію або форум

• Церемонію нагородження, під час якої переможці отримають призи від відомих людей;

• концерт молодіжних колективів.
В минулому році, 2008, оргкомітет конкурсу отримав більше 80 проектів, в яких взяло участь 4450 волонтерів. Волонтери з України, Росії, Молдови та Франції мали змогу побувати в Благодійному фонді Влади Літовченко, Державній соціальній службі, на телеканалах «Ера» та «5 канал». Кожен з фіналістів конкурсу отримав диплом, солодкі подарунки та сучасну оргтехніку.

Звіт про проект та заповнена анкета приймаються до 23 жовтня 2009 року.


Інформацію про конкурс можна отримати на сайті організації www.sfp.org.ua

тел. 8 (044) 502-55-17

ч. 1
скачать файл

Смотрите также: