скачать файл
ч. 1


Додаток


Інформація

про виконання Плану заходів Хмельницької обласної державної адміністрації

з реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки


з/п

Заходи

Стан виконання

1. Технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури

1.1. Розвиток електроенергетикиМаксимальне забезпечення населених пунктів області мережею зовнішнього освітлення, у тому числі за рахунок :

- ремонту та реконструкції діючих мереж;

- будівництва нових мереж


За 9 місяців 2011 р. на поточний ремонт та утримання мереж зовнішнього освітлення міста використано 1294,0 тис. грн. Проведено заміну 11000 ламп.

Роботи по будівництву та реконструкції мереж проводяться постійно.

Забезпечення повних і своєчасних поточних розрахунків споживачів за використані енергоносії

Постійно вживаються заходи для забезпечення повних і своєчасних розрахунків споживачів за енергоносії. Станом на 01.10.2011 р. рівень оплати за спожиту електроенергію (за даними Хмельницького міського РЕМ) становить 97,6%, рівень оплати за спожитий природний газ (за даними ВАТ “Хмельницькгаз”) – 108,6%.

Абонентською службою ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго" щоденно проводиться роз’яснювальна робота серед громадян міста щодо правил розрахунків за спожиту електроенергію. На дошці об’яв абонентського центру розміщено детальну інформацію щодо згаданих питань.

В ефірі муніципальної телерадіокомпанії "Місто" та ОДТРК "Поділля-центр" транслювалися телевізійні сюжети щодо вчасної оплати, ліквідації заборгованості та недопущення нарощування боргів за спожитий природний газ.

З метою посилення попереджувально - роз’яснювальної роботи з абонентами-боржниками збільшено кількісний склад та надано додаткові повноваження відділу безпеки ПАТ "Хмельницькгаз".

Здійснення моніторингу застосування на підприємствах області механізмів енергозбереження

Відділом інвестицій та енергозбереження проводиться щомісячний моніторинг витрачання енергоресурсів та щоквартальний моніторинг впровадження заходів з енергозбереження бюджетними закладами та комунальними підприємствами міста.

1.2. Програма розвитку перспективних секторівСпрощення процесу підготовки та отримання документів дозвільного характеру в будівництві


В зв’язку з прийняттям Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” проведено робочу нараду з керівництвом Інспекції ДАБК у Хмельницькій області, управліннями земельних ресурсів та земельної реформи, архітектури та містобудування, торгівлі, культури і туризму щодо опрацювання механізму видачі документів дозвільного характеру в сфері будівництва.


1.3. Розвиток промисловостіАналіз соціальних питань, що можуть мати вплив на економічний ефект виробництва промислових підприємств області

З метою надання всебічної підтримки промисловим підприємствам міста проводились виїзні наради за участю міського голови, на яких розглядались питання фінансово-господарської діяльності підприємств та узгодження спільних дій щодо забезпечення стабільної їх роботи. Такі наради проведені на ВАТ "Укрелектроапарат", ВАТ "Пригма Прес" та ВАТ завод "Строммашина" та ін. За результатами нарад визначено основні проблемні питання, які негативно впливають на роботу підприємств, та надано доручення структурним підрозділам виконавчого комітету щодо їх вирішення.

З метою вивільнення коштів для розвитку виробничої діяльності Хмельницька міська рада надає промисловим підприємствам пільги по сплаті податків в частині, спрямованій в міський бюджет. Так, на 2011 рік звільнено від сплати Державного мита та земельного податку ДП “Новатор” та ПАТ “Хмельницькгаз”.

Для підвищення рівня заробітної плати на промислових підприємствах на протязі 2011 р. проведено наради міського голови з керівниками підприємств на яких існує заборгованість із виплати заробітної плати та спостерігається низький її рівень. За результатами вирішено сприяти підприємствам у пошуках додаткових замовлень. Зокрема, підготовлено лист ПАТ “Хмельницькобленерго” щодо забезпечення замовленнями Хмельницьке управління ЗАТ “Електро”.

Проводиться щомісячний моніторинг рівня середньої заробітної плати на підприємствах міста, за даними управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому та щоквартальний моніторинг рівня заробітної плати за даними відділу аналізу регіональної статистики Головного управління статистики у Хмельницькій області. Щомісячно здійснюється моніторинг рівня заробітної плати на малих підприємствах міста Хмельницького.

Слід відмітити, що у переліку підприємств, в яких середній розмір заробітної плати менший за законодавчо встановлений розмір (з 426, що входять до основного статистичного кола) перебувало: у лютому 2011 року – 35 підприємств; у березні – 21; у квітні – 15, у серпні - 14 підприємств (3,3% підприємств, що входять до основного кола).

Здійснено 48 перевірок з питань дотримання законодавства про працю на підприємствах, на яких спостерігався низький середній розмір заробітної плати. В ході перевірок з керівниками підприємств проводилась роз’яснювальна робота щодо недопустимості використання робочої сили з порушенням трудового законодавства. Проводяться рейдові перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства про працю. У січні-вересні 2011 року проведено 17 перевірок 204 суб’єктів господарювання.

Вирішення питання створення у містах (селищах) області мережі фірмової торгівлі продукцією виробництва місцевих суб’єктів господарювання, у тому числі, шляхом запровадження постійно діючих ярмарок

В місті Хмельницькому працюють постійно-діюча виставка-ярмарок по Львівському шосе, 14, де здійснюють торгівлю підприємства – виробники; заклади фірмової торгівлі, які реалізують продукцію за цінами виробника (2 магазини і 31 кіоск Хмельницької МСБ, 2 магазини і 7 кіосків ТОВ "Стіомі-Холдінг", 1 магазин ТОВ "Хмельницький комбінат хлібопродуктів", 6 кіосків приватного підприємства "Агропродукт", кіоски ЗАТ "Деражнянський молочний завод", ЗАТ "Віньковецький сирзавод", ТМ "Насолода" та інші).Залучення промислових підприємств до участі у виставкових заходах


Для популяризації продукції підприємства міста залучаються до участі у вітчизняних та міжнародних виставкових заходах. Приймали участь у виставках ДП "Новатор", ВАТ "Укрелектроапарат", ВАТ "Завод КПУ "Пригма Прес", ЗАТ "Хмельницька маслосирбаза" та інші.

Крім того, промислові підприємства міста залучались до участі у виставкових заходах, які проводила торгово-промислова палата м. Хмельницького та сільськогосподарських ярмарках.

З метою підтримки місцевого товаровиробника, в приміщенні міської комунальної власності по Львівському шосе, 14 продовжує працювати постійно діюча виставка-ярмарок, де представлена продукція виробників харчової продукції всієї області.
Сприяння залученню інвестицій на державні підприємства-банкрути ВАТ “Пульсар”, ВАТ “Кам’янець-Подільський завод “Електрон”, ВАТ “Завод “Нева”

З метою залучення інвестицій на державне підприємство ВАТ завод "Нева" Регіональним Фондом держмайна України у Хмельницькій області за участю представників міської влади 16.11.2010 року проведено конкурс з продажу державної частки пакету акцій (81,7%) даного підприємства. Переможцем визнано ТОВ "Аквапарк – Поділля", яке взяло зобов’язання погасити борги підприємства та інвестувати кошти на розвиток виробництва.Сприяння суб’єктам господарської діяльності, які прагнуть відкрити власну справу в переобладнаних приміщеннях та розпочинають будівництво промислових та інших об’єктів

Міською владою вживаються всі можливі заходи для максимального сприяння суб’єктам господарської діяльності, які прагнуть відкрити власну справу, або розпочинають будівництво об’єктів.

Проводиться постійна робота щодо удосконалення та спрощення процедур отримання дозвільних документів, виділення земельних ділянок під будівництво, надання в оренду приміщень.

Оперативне вирішення питань надання на конкурсних засадах в оренду вивільнених приміщень для ведення господарської діяльності суб’єктами господарювання

Відповідно до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передача в оренду комунального майна здійснюється на конкурсних засадах.

За 9 місяців 2011 р. було проведено 6 конкурсів з визначенням орендарів нерухомого майна, яке перебуває в міській комунальній власності. На конкурс було виставлено 68 приміщень. За результатами конкурсів передано в оренду 28 приміщень. Інформація щодо оренди приміщень міської комунальної власності систематично публікується в газеті міської ради “Проскурів”, “Є” та розміщується на офіційному веб-сайті міської ради.1.4. Розвиток галузі туризму та курортів, у тому числі курорту "Сатанів"Розробка Програми розвитку туризму у Хмельницькій області на 2011-2015 роки

У 2010 році управлінню культури, туризму і курортів облдержадміністрації надані пропозиції до проекту Програми розвитку туризму у Хмельницькій області на 2011-2015 роки.
Виготовлення рекламно-інформаційної продукції про туристично-рекреаційні можливості Хмельниччини

Підготовлено інформацію для видання Путівника Хмельницької області, "Хмельниччина туристична", дані про експозиції міських музеїв - для видання "Музеї України", готується стаття про розвиток культури в місті для книги "Хмельницький і хмельничани". У 2011 р. планується видання комплекту листівок з фотографіями старого Проскурова та сучасного Хмельницького, а також – видання інформаційних бюлетенів щодо проведення культурних заходів та іншої інформації.

У 2010 році було видано двомовний міні-путівник – буклет "Хмельницький туристичний", який містить основну інформацію про місто, його туристичні об’єкти та визначні місця. У квітні місяці, в рамках проведення свята відкриття туристичного сезону, відбулась його презентація у центральній міській бібліотеці. Видання насамперед має на меті популяризацію туристичного іміджу міста в тому числі і через туристичні організації міста.

13 травня 2011 року традиційно відкрито туристичний сезон, в якому взяли участь 7 турагентів та підприємств туристичної інфраструктури. Відбулися: виставки виробів майстрів народного мистецтва, фотовиставка хмельничан О.Супрунова та С.Остапчука, конкурс малюнка на асфальті «Я – турист», змагання зі спортивного туризму, концертна програма, театралізоване дійство «Куточок середньовічної Європи» та фаєр-шоу.
Проведення знакування та маркування туристичних маршрутів області

У місті на сьогодні проводяться екскурсії за 8 маршрутами (пішохідні, автобусні). Управлінню культури, туризму і курортів облдержадміністрації надано пропозиції по екскурсійному супроводу 3 тролейбусних маршрутів.
Створення мережі туристично-інформаційних центрів у районах області

Під час формування бюджету міста на 2011 р. надавались пропозиції щодо виділення коштів на створення туристично-інформаційного центру при музеї історії міста Хмельницького (введення штатної одиниці та придбання комп’ютерної техніки). Але, в зв'язку з обмеженістю міського бюджету кошти на зазначені цілі не виділено.

На даний час працівниками музею проводиться робота по створенню інформаційної електронної бази даних про об’єкти туристичної інфраструктури міста Хмельницького.


Проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах культурної спадщини

У поточному році заплановане проведення ремонтних робіт у приміщенні міського будинку культури по вул. Проскурівській, 43, яке є пам’яткою історії та об’єктом архітектури місцевого значення. Проведено капітальний ремонт музею Проскурівського підпілля по вул. Шевченка,3а.


1.6. Реформа ЖКГЗапровадження системи контролю за дотриманням норм благоустрою та чистоти в населених пунктах

В минулому році в м. Хмельницькому були розроблені та прийняті Правила благоустрою міста.

Проведено 312 перевірок щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства. Проведено: • 280 обстежень малих архітектурних форм – тимчасових об’єктів торгівлі та по наданню послуг населенню під розміщення та експлуатацію перед встановленням чи продовженням строку майнового найму (елементів доріг, тротуарів, газонів);

 • обстеження 446 приватних домоволодінь щодо виконання вимог Правил благоустрою міста Хмельницького;

 • обстеження території міста щодо своєчасної очистки від снігу та льоду;

 • постійне обстеження території міста щодо своєчасної очистки міста від сміття;

 • рейди щодо забезпечення належного стану бігбордів та сіті-лайтів у місті;

- 24 рейди по території міста щодо недопущення спалювання опалого листя та сухої рослинності.

За результатами перевірок та обстежень території м. Хмельницького складено 378 протоколів про адміністративні правопорушення.

Проведено суботник по санітарній очистці міста.

З метою формування екологічної свідомості мешканців міста надано інтерв’ю в ТРК "Місто" щодо недопущення спалювання сміття, сухої рослинності тощо, знято репортажі з місць проведення рейдів по охороні атмосферного повітря та про проведення місячника санітарної очистки та благоустрою міста.

Серед населення міста проводиться роз’яснювальна робота з розповсюдженням інформаційних листівок щодо заборони спалювання та недопущення порушень Правил благоустрою території міста Хмельницького.

Щоденно управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста проводяться перевірки щодо дотримання вимог чинного законодавства при поводженні з твердими побутовими відходами.

На поточний ремонт та утримання об’єктів благоустрою міста у січні-вересні 2011 витрачено 15,6 млн. грн.
Розробка та затвердження плану заходів з енергозбереження, обладнання всіх бюджетних установ приладами обліку енергоносіїв, продовження роботи по встановленню сучасних високоефективних котлів,утепленню приміщень (теплоізоляція будинків, заміна вікон, дверей) і забезпечення скорочення витрат місцевих бюджетів на комунальні послуги та енергоносії

Проведено обстеження будівель бюджетної сфери з метою формування основних напрямків роботи з енергозбереження та раціонального використання енергоресурсів у цій сфері. Всього обстежено 164 установи з підпорядкованими їм приміщеннями. На основі цих обстежень розроблені та надані практичні рекомендації в розрізі кожного закладу.

Проведена модернізація та налагодження котлів, ізоляція теплових мереж та внутрішньобудинкових систем опалення тепло постачальними підприємствами міста. Житлово-експлуатаційними організаціями проведено утеплення будинків, замінені вікна та двері, встановлені енергоефективні освітлювальні прилади.

Розроблення схем теплозабезпечення населених пунктів

Схема теплопостачання м. Хмельницького розроблена, 07.08.2008 р. погоджена Міністерством ЖКГ України та затверджена рішенням сесії міської раді від 22.10.2008 року №16.Надання підтримки для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з технічного переоснащення та капітального ремонту житлових будинків та об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків:

- пілотний проект “Створення системи управління житловим фондом м. Кам’янець-Подільський, орієнтований на забезпечення функціонування ОСББ”;

- санація житлових будинків ОСББ м. Хмельницький шляхом утеплення фасадів, підвальних приміщень, заміна вікон на металопластикові і встановлення індивідуальних теплових пунктів


На проведення санації житлових будинків ОСББ м. Хмельницького кошти з державного бюджету не виділялись.Модернізація комунальної теплоенергетики:

- заміна 83 застарілих котлів НІІСТУ-5 на сучасні з ККД не нижче 90%;

- встановлення частотних регуляторів для керування енергетичним обладнанням на 68 котельнях;

- заміна 54 км аварійних та зношених тепломереж на труби з пілополіуретиновою ізоляцією;

- встановлення 97 індивідуальних теплових пунктів


Для надання якісних послуг з теплопостачання комунальними підприємствами «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західні тепломережі» підрядним способом та власними силами виконано ремонтних робіт за 9 місяців 2011 р. на суму 10,9 млн.грн.

Проведено реконструкцію котельні шпиталю ВВв заміною котла КВГ-4 на КОЛВІ-1000 (2 од.).

Встановлено 4 частотних регулятори на котельнях по вул. Зарічанська, 30 та по вул. Водопровідна,48 за власні кошти.

Проведено заміну трубопроводів на попередньо-ізольвоні 2,5 км.

Станом на 01.10.2011 р. встановлено засобів обліку на об’єктах теплопостачальних підприємств – 42 од., або 65,6%.
Використання електричної енергії для виробництва тепла та гарячого водопостачання:

- впровадження енергозберігаючої Програми “Впровадження енергозберігаючих технологій акумуляційного електроопалення у Хмельницькій області” (на 387 об’єктах соціальної сфери області);

- впровадження 6 когенераційних установок для виробництва електричної та теплової енергії.


Станом на 01.10.2011 р. підприємствами теплоенергетики міста Хмельницького впроваджено 11 когенераційних установок.
Будівництво II черги водогону від с.Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницький

На продовження будівництва другої черги водогону від с. Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького в 2011 році з державного бюджету виділено 30,0 млн.грн., з міського бюджету – 9,0 млн.грн. Прокладено водопровід із скло пластикових труб діаметром 1000 мм довжиною 680 м, освоєно 3,2 млн.грн.Будівництво 107-ми квартирного житлового будинку по вул. Чорновола, 182А у м. Хмельницький, в/м 45

Станом на 01.10.2011 р. проведено 30,0% будівельних робіт. На даний час будівництво призупинено у зв’язку з відсутністю коштів.80-квартирний житловий будинок, м. Хмельницький, вул. Чорновола, 176/1

Ведеться будівництво.Посилення контролю за дотриманням графіків сплати населенням заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги. Своєчасне проведення претензійно-позовної роботи з боржниками за спожиті житлово-комунальні послуги

Управлінням житлово-комунального господарства, комунальними підприємствами постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо необхідності своєчасної та повної оплати за спожиті послуги.

Щомісячно на під'їздах будинків оприлюднюються списки квартир, мешканці яких мають заборгованість.

В 2011 році для активізації роз'яснювальної роботи за кожним будинком закріплено адміністративно-управлінських працівників та майстрів ЖЕКів. Внесені зміни в колективні договори ЖЕКів, що стосуються преміювання працівників в залежності від рівня оплати по будинку.

За січень-вересень 2011 р. ЖЕКами подано до суду на видачу судових наказів 422 справ на суму 539,4 тис.грн. Відповідно до змін Закону України "Про виконавче провадження", уточнюються списки боржників з метою відчуження майна.

Комунальними підприємствами тепло- та водопостачання подано до суду заяви про видачу 2326 судових наказів щодо стягнення заборгованості за надані послуги на загальну суму 3348,0 тис. гривень.
Приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня або затвердження в місцевих бюджетах видатків на покриття різниці між тарифами на комунальні послуги та фактичними витратами на їх надання

З 1 лютого 2011 року були переглянуті тарифи на послуги теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, по вивезенню твердих побутових відходів, послуги лазні та сауни. Перегляд тарифів викликаний зростанням цін на енергоресурси, збільшенням вартості матеріалів, палива, підвищенням на державному рівні розміру мінімальної заробітної плати.Надання якісних житлово-комунальних послуг

Підприємства житлово-комунальної сфери постійно працюють над підвищенням якості послуг, які ними надаються.

На даний час в місті забезпечено цілодобове водопостачання, щоденна подача гарячої води, удосконалено схему вивозу твердих побутових відходів, вчасно розпочато опалювальний сезон тощо.1.7. Дерегуляція і розвиток малого та середнього бізнесуПроведення прискореного перегляду чинних регуляторних актів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Забезпечення невідкладного скасування та заборони вимагання та видачі документів дозвільного характеру, які не передбачені законами УкраїниСтруктурними підрозділами міської ради, комунальними підприємствами розроблено 18 проектів регуляторних актів. Станом на 01.10.2011 року прийнято 15 регуляторних актів, серед них, рішення виконкому Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та підігріву води для населення та інших споживачів”, “Про затвердження Положення про порядок розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та спорудах в м. Хмельницькому”, “Про затвердження Плану зонування території міста Хмельницького”, „Про встановлення місцевих зборів в м. Хмельницькому”, інші.

Проведено прискорений перегляд регуляторних актів міської ради та її виконавчого комітету із залученням громадських організацій, Антимонопольного комітету, управляння юстиції, Національного університету, в ході якого регуляторні акти приведені у відповідність до ЗУ “Про засади державної регуляторної політики” або визнані такими, що втратили чинність.

Розробка механізму максимального спрощення дозвільних процедур на об’єкти будівництва

Відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” запроваджена спрощена дозвільна процедура на об’єкти будівництва. Видача декларацій проводиться на початок будівельних робіт та при готовність об’єкта введення в експлуатацію.
Запровадження електронної системи державної реєстрації суб’єктів господарювання

Встановлено електронну систему державної реєстрації суб’єктів господарювання.Часткове відшкодування на безповоротній основі відсоткових ставок з обласного та місцевих бюджетів за кредитами, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів пріоритетних напрямків розвитку економіки області та (або) депресивних територій

Кошти на підтримку розвитку малого підприємництва не виділялись.Розробка та забезпечення реалізації Регіональної програми підтримки малого підприємництва Хмельницької області на 2011-2012 роки та на 2013-2014 роки

Рішенням обласної ради від 02.03.2011 року № 41-3/2011 затверджено Регіональну програму підтримки малого підприємництва Хмельницької області на 2011-2012 роки. На виконання вказаної Програми вживаються заходи структурними підрозділами міської ради, ДПІ в м. Хмельницькому, міським центром зайнятості, Хмельницькою ТПП, іншими органами. Звіт про виконання Програми надається Головному управлінню економіки щоквартально до 15 числа.Розробка та забезпечення реалізації місцевих програм підтримки підприємництва на 2011-2012 роки та на 2013-2014 роки

Питання підтримки підприємництва міста передбачено у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку міста Хмельницького на 2011 рік, затвердженій рішенням міської ради від 12.01.2011 року. Міським бюджетом у 2011 році не передбачено виділення коштів на фінансово-кредитну підтримку суб’єктів господарювання. На даний час проводяться роботи по розробці програми підтримки малого підприємництва у місті Хмельницькому на 2012 р.Проведення юридичної експертизи документів, які подаються для проведення реєстраційних дій

На даний час відсутні нормативні підстави для проведення експертизи документів, які подаються для проведення реєстраційних дій. З метою посилення відповідальності державних реєстраторів при здійсненні реєстраційних дій, пов’язаних з можливістю протиправного поглинання та захоплення юридичних осіб направлялися пропозиції Державному комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України в частині надання повноважень органам виконавчої влади та місцевого самоврядування проводити експертизу документів, що подаються державному реєстратору для вчинення реєстраційних дій та можуть бути підставою протиправного поглинання та захоплення юридичних осіб.Забезпечення ефективного функціонування місцевих дозвільних центрів шляхом:

- організації ефективної взаємодії представників місцевих дозвільних органів та державних адміністраторів;

- забезпечення стовідсоткової участі дозвільних органів у процедурі видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності


Відповідно до Порядку взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в одному приміщенні (рішення від 28.05.2009 р. № 523) та Порядку дозвільно - погоджувальних процедур для суб’єктів господарювання через дозвільний центр (рішення виконавчого комітету № 1024 від 27.10.2007 р. зі змінами рішення виконкому від 10.03.2011 р.№ 244), дозвільним центром в повному обсязі налагоджена робота з місцевими дозвільними органами та з територіальними представництвами центральних органів виконавчої влади, структурними підрозділами облдержадміністрації.

Представники місцевих дозвільних органів беруть участь у роботі єдиного дозвільного центру згідно із затвердженим графіком (щовівторка та щоп’ятниці з 9-00 до 13-00).

Забезпечення повного інформаційного супроводу проходження дозвільно-погоджувальних процедур суб’єктами господарювання, що впроваджують інвестиційні проекти, які мають вагомий вплив на розвиток регіону

Дозвільний центр забезпечує комплексний інформаційний супровід проходження дозвільно-погоджувальних процедур суб’єктами господарювання за допомогою Єдиної електронної інформаційної системи, яка працює як Реєстр дозвільних справ, який ведуть представники місцевих дозвільних органів в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності в рамках єдиного вікна та Реєстру дозвільних процедур, який ведуть державні адміністратори дозвільного центру.Застосування декларативного принципу та принципу “мовчазної згоди” при видачі документів дозвільного характеру відповідно до чинного законодавства

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України КМУ від 25 серпня 2010 року № 725 “Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства” та Постанови КМУ № 77 від 27.01.2010 р. “Про деякі питання застосування принципу мовчазної згоди”, проведено роботу з місцевими дозвільними органами по практичному запровадженню та застосуванню декларативного принципу та принципу “мовчазної згоди” при видачі документів дозвільного характеру.

В дозвільному центрі зареєстровано 915 декларації. Видача документів дозвільного характеру за принципом “мовчазної згоди” не здійснювалась.

Проведення навчальних семінарів, нарад, круглих столів для державних адміністраторів дозвільних центрів

Державними адміністраторами дозвільних центрів та державними реєстраторами не приймалася участь у відповідних семінарах. Дозвільний центр відповідно до змін в законодавстві постійно виступає ініціатором або організатором робочих нарад, зустрічей з керівництвом місцевих дозвільних органів щодо удосконалення та опрацювання механізму видачі документів дозвільного характеру.Забезпечення конструктивної взаємодії влади та бізнесу у форматі соціального діалогу по вирішенню проблемних питань соціально-економічного розвитку області

З метою розвитку підприємництва в місті продовжувалася активна робота галузевих рад підприємців. Так, за 9 місяців 2011 року проведено 4 засідання галузевих рад підприємців з питань:

- діяльності ресторанного господарства - 2 засідання (обговорювались основні положення проведення у 2011 році конкурсу “Кращий кухар” та стан виплати заробітної плати в закладах ресторанного господарства);

- торгівлі та діяльності ринків (схвалено пропозиції щодо удосконалення спрощеної системи оподаткування);

- транспорту та перевезення пасажирів (заслухано інформацію щодо стану пасажирських перевезень у м. Хмельницькому та обговорено транспортну маршрутну мережу). • проведено семінар “Послуги перукарень та салонів краси. Діючі нормативи”. Участь в семінарі взяли 43 фізичних особи – підприємці – власники перукарень та салонів краси

 • проведено зустріч з Н. Королевською, народним депутатом України, головою Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, під час якої обговорено концепцію спрощеної системи оподаткування.

 • прийнято участь у розширеному засіданні регіональної ради підприємців з питань діяльності ринків при Хмельницькій ОДА. На засіданні за участю О.Продан, члена Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України, обговорено з представниками бізнесу законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України в частині врегулювання спрощеної системи оподаткування. Надано відповідні пропозиції, розроблені відділом спільно з управлінням торгівлі.

 • проведено два засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. На засіданнях розглядалися питання вартості утримання торгового місця на ринках ТОВ “Агропроммонтажналадка”, ДП авторинок “Атлант-Авто”, торгових рядах “Привоз” ТОВ “Деніокс”, інформація управління Пенсійного фонду у м. Хмельницькому щодо порядку сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, інші питання.Сприяння формуванню кластерних моделей економічного розвитку

У Хмельницькому діє ТОВ Будівельний Кластер, яке очолює Микола Малий. Даний кластер є одним з найперших в Україні, який розробив та впровадив організаційні та фінансові схеми співробітництва з клієнтом-замовником житла, у 1996 році був введений в експлуатацію перший багатоповерховий житловий будинок, побудований за кошти майбутніх мешканців цього будинку.

На сьогодні в структуру ТОВ Будівельний Кластер входять підприємства будівельної галузі, які спеціалізуються на виконанні робіт, виробництві будівельних матеріалів, проектуванні, дизайні та забезпечують виконання повного циклу будівництва. До його складу також входять підприємства та установи інфраструктури, які надають торгівельні, юридичні, інформаційні та освітні послуги. ТОВ Будівельний Кластер співпрацює з органами місцевої влади, вченими Хмельницького національного університету та банківськими установами.ТОВ Будівельний Кластер неодноразово був переможцем конкурсів проектів, оголошених міжнародними фондами та організаціями, у рамках яких здійснювався обмін досвідом з колегами з Польщі, Німеччини та Росії.Здійснення дієвого контролю за недопущенням випадків нелегального ведення суб’єктами підприємництва господарської діяльності та використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцями

Протягом 2011 р. проведено 19 перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного трудового законодавства. Всього перевірено 238 суб’єкти господарювання, виявлено 35 працівників без документів, що затверджують трудові відносини. З 16 працівниками оформлено трудові відносини.
Проведення роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо ведення соціально відповідального бізнесу, легалізації “тіньової” зайнятості, детінізації заробітної плати найманих працівників

Організовано та проведено 5 рейдових перевірок з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення, перевірено 69 суб’єктів господарювання.Оприлюднення на офіційному сайті облдержадміністрації та сайтах місцевих органів виконавчої влади, у засобах масової інформації інформації з різнобічних питань здійснення підприємницької діяльності, діяльності органів влади по створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва

Інформація з питань здійснення підприємницької діяльності, діяльності органів влади по створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва розміщена та постійно оновлюється на веб-сайті Хмельницької міської ради.Проведення організаційних заходів із залучення підприємців до участі у Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва “Українська ініціатива”

З метою поширення інформації про Програму "Українська ініціатива" вжито наступних заходів:

 • розміщено на веб-сайті Хмельницької міської ради оголошення про Програму заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва "Українська ініціатива";

 • керівникам підприємств основного кола надіслано інформацію щодо Програми "Українська ініціатива", умов участі у Програмі.

2. Реформа соціальної сфери і підвищення якості життя

2.1. Реформування системи соціальних пільгОптимізація переліку платних послуг, умов та порядку їх надання

Хмельницькою міською радою сформовано перелік адміністративних послуг. Розпочато роботу щодо впровадження системи управління якістю за міжнародними стандартами ISO 9001:2000, яка зумовить підготовку інформаційних та технологічних карток, інструкцій та вимог, процедури та реєстру адміністративних послуг.Розроблення та впровадження стандартів якості соціальних послугОрганізація надання послуг не лише мешканцям міст, де розташовані підприємства, що надають послуги, а й особам, які проживають в наближених до міст районах області, в деяких випадках і тим, що прибули з інших областей

Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 15.03.2007р. №104 послуги в реабілітаційних установах (центрах) надаються за місцем проживання інвалідів. Разом з тим, по мірі звернення, в Центрах надаються консультації особам проживаючим в іншій місцевості.
Встановлення зв’язків з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, з метою покращення надання соціальних послуг (соціального обслуговування) та соціальної допомоги бездомним громадянам та особам, звільненим з місць позбавлення волі

Управлінням соціальної політики та охорони здоров'я налагоджено постійну співпрацю з релігійними, громадськими організаціями, підприємствами з метою отримання благодійної допомоги (надання продуктів харчування, гуманітарно-речової допомоги, тощо) та з благодійним фондом "Сіон" щодо надання послуг особам, звільненим з місць позбавлення волі.

Центр реабілітації бездомних (безпритульних) громадян "Промінь Надії" співпрацює з ЖЄКами міста, відділами МВС з метою виявлення бездомних громадян.

Проведення щомісячного обміну інформацією з підприємствами, які надають послуги пільговим категоріям громадян

Налагоджено електронний обмін з 85 підприємствами-надавачами послуг.Розвиток волонтерського руху для надання всебічної допомоги та здійснення соціального супроводу і соціальної реабілітації інвалідів, кризових категорій дітей та молоді

З метою забезпечення надання якісних соціальних послуг та раціонального використання ресурсів залучаються волонтери з числа батьків, студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, інших верств населення.

Здійснюється координація роботи волонтерів, їх первинний та поточний інструктаж.

Волонтери беруть участь в наданні соціальних послуг та в проведенні різноманітних заходів, здійснюють соціальний супровід.
Проведення роз’яснювальної роботи серед населення, з ветеранськими та іншими громадськими організаціями, які об’єднують пільгові категорії населення, щодо доцільності реформування системи соціальних пільг, впровадження системи адресності надання пільг

Налагоджено співпрацю з 67 громадськими організаціями соціального спрямування. Соціальні виплати, пільги та компенсації малозахищеним верствам населення здійснюються адресно (за особистим зверненням) на підставі бази даних ЄДАРП.Створення єдиної автоматизованої загальнодержавної системи збирання, накопичення, захисту, обліку та надання відомостей про бездомних громадян та осіб звільнених з місць позбавлення волі

На виконання постанови КМУ від 16 лютого 2011 року №121 Центром реабілітації бездомних (безпритульних) громадян "Промінь Надії" направлено лист до Міністерства праці та соціальної політики України щодо налагодження роботи в централізованому банку даних проблем інвалідів для ведення обліку бездомних громадян.
Забезпечення ефективного функціонування центрів бездомних громадян та соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі:

- забезпечення кваліфікованими кадрами;

- створення належної матеріально-технічної бази


В Центрі реабілітації бездомних (безпритульних) громадян "Промінь Надії", працює персонал з відповідною кваліфікацією. З метою підвищення кваліфікації два рази на рік проводиться навчання.

В установі створена належна матеріально-технічна база. Працюють відділення обліку та нічного перебування бездомних осіб. Створені умови для одержання соціальних послуг та комплексу санітарно-гігієнічних послуг.

Сприяння у вирішенні питань щодо працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі

Налагоджено співпрацю Центру реабілітації бездомних (безпритульних) громадян "Промінь Надії" з міським Центром зайнятості населення щодо працевлаштування бездомних громадян та громадян, звільнених з місць позбавлення волі. Центром надаються направлення на працевлаштування бездомних громадян в ЖЄКи міста двірниками.

2.2. Реформа медичного обслуговуванняІнвентаризація мережі та потужностей закладів охорони здоров’я області, виходячи з потреб населення у медичній допомозі різних рівнів

В місті Хмельницькому працюють 11 медичних закладів міської комунальної власності, у т.ч.: 4 стаціонарних лікарняних заклади, 5 самостійних амбулаторно-поліклінічних закладів, протитуберкульозний диспансер та станція швидкої медичної допомоги.

Загальна потужність стаціонарів міста складає 1490 ліжок. Відповідно забезпеченість населення ліжками складає 57,6 на 10 тисяч населення. Стаціонарна допомога надається за 30 профілями, включаючи одинадцять профілів дитячих ліжок та 4 профілі акушерсько-гінекологічних ліжок. Зайнятість ліжок становить 240,8 днів, тобто є дещо краще у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року (235,9).

Амбулаторно-поліклінічну допомогу надають 9 лікувально-профілактич­них закладів, планова потужність яких розрахована на 4170 відвідувань за зміну. В амбулаторних закладах працює також 270 ліжок денного стаціонару, що становить 10,6 на 10 тисяч населення. Відкрито 5 ліжок у міській поліклініці № 4.

В місті працює 5 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у віддалених мікрорайонах – Лезневе, Озерна, Книжківці, Гречани, Дубове. Зареєстровано 49 штатних посад сімейних лікарів, або 1,9 на 10 тис. мешканців обласного центру.

В міській станції швидкої медичної допомоги основною структурною одиницею є виїзна бригада. Сьогодні функціонує 18 бригад, включаючи 7 спеціалізованих (по 2 реанімаційні, кардіологічні, педіатричні та 1 психіатрична). В штаті станції працюють 74 лікарів, 142 фельдшера.
Розвиток інфраструктури для занять спортом та активного відпочинку

В попередні роки спостерігався стрімкий розвиток інфраструктури закладів для занять спортом та активного відпочинку. Проведено реконструкцію футбольного поля з штучним покриттям та будівництво трибуни на 300 місць на стадіоні по вул. Щорса, 17; спортивного комплексу ДЮСШ № 3 на вул.Щорса,16; футбольного поля на вул. Прибузькій, 3/1; льодової ковзанки в парку імені І. Франка.

Капітально відремонтовано приміщення та споруди, що не ремонтувались більше 25 років: шахово-шашкового клубу в парку ім. І. Франка; двох волейбольних майданчиків в парку ім. І. Франка; басейну на вул. Пилипчука.

Відремонтовано 26 спортивних майданчиків за місцем проживання.

Вперше в місті: побудовано 3 майданчики з штучним покриттям для гри у міні-футбол (парк І.Франка, вул. Інститутська, 11/3, вул. Зарічанська, 9); встановлено 4 тренажерних майданчики (мікрорайон Гречани, СЗОШ № 1 по вул. Примакова, парк імені І.Франка та на вул. Щорса).

Відкрито спеціалізований зал для занять боксом за підтримки Фонду "Братів Кличків" в спортивно-культурному комплексі "Плоскирів" в мікрорайоні Гречани. Завершено будівництво спортивного комплексу ДЮСШ № 3 на вул. Прибузькій (будівництво розпочате у 1994 році).

Виділено: 2 га землі під будівництво двох футбольних полів на вул. Зарічанській для занять футболом і регбі; 2,5 га під будівництво критого льодового комплексу та Палацу спорту на вул. Прибузькій.

З метою збереження спортивних об’єктів та використання їх за призначенням повернуто в комунальну власність шахово-шашковий клуб в парку ім. І. Франка; гандбольний, волейбольний та баскетбольний майданчики в парку ім. І.Франка; спортивні зали боксу, самбо та важкої атлетики ("Авангард") на вул. Проскурівській, 66.

В наступні роки планується продовжити роботу щодо розширення інфраструктури для занять спортом при наявності фінансування.

Удосконалення системи загальної диспансеризації населення шляхом підвищення відповідальності роботодавців та органів місцевого самоврядування за стан здоров’я населення

Щорічно протягом ІІІ-IY кварталів проводиться диспансеризація робітників промислових підприємств, які мають шкідливі умови праці, а також державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування.Ефективний перерозподіл наявного кадрового ресурсу та підготовка кількості лікарів загальної практики/сімейної медицини, лакарів-анестезіологів

В місті працює 5 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у віддалених мікрорайонах – Лезневе, Озерна, Книжківці, Гречани, Дубове. Зареєстровано 49 штатних посад сімейних лікарів, або 1,9 на 10 тис. мешканців обласного центру.

Необхідність в підготовці лікарів загальної практики/сімейної медицини буде визначена в період реалізації третього етапу реформи охорони здоров’я України.

Дооснащення лікувально-профілактичних закладів сучасною медичною апаратурою та санітарним транспортом, в першу чергу закладів, що функціонують в сільських адміністративних територіях

За останні роки міською владою значно покращено матеріально-технічну базу медичних закладів, зокрема придбано рентгенологічний діагностичний комплекс (398 тис.грн.) та новий комп’ютерний томограф для міської лікарні; міській дитячій лікарні придбано надсучасний комплексний апарат ультразвукової діагностики (1,0 млн. грн.); для станції швидкої медичної допомоги придбано 6 санітарних автомобілів "Соболь" (720 тис. грн.) та перший в історії міста реанімобіль (300 тис. грн.); поліклініки оснащені найсучаснішими апаратами ультразвукової діагностики (по 445 тис. грн. кожен) та сучасними лабораторними аналізаторами (432 тис. грн.); поліклініці №1 придбано сучасний цифровий рентгенівський діагностичний комплекс (1,0 млн.грн.) та пересувний цифровий флюорограф (700 тис.грн.). Створено міський перинатальний центр, в якому відкрито відділення для виходжування новонароджених з масою тіла при народженні від 500 г. Для центру придбано ультразвуковий діагностичний апарат експертного класу (696,8 тис. грн.). В міській об’єднаній стоматологічній поліклініці відкрито дитяче відділення на вул. Подільській, 171/1. Придбано пересувний стоматологічний комплекс (600 тис.грн.) та стоматологічні установки для дитячого відділення (250 тис.грн.).

За 9 місяців 2011 р. придбано портативний фотометричний гемоглобінометр ГПФ-01, мікроскопи, стерилізатор, термостат, аквадистилятор, центрифуга, ультразвуковий апарат, 2 санітарних автомобілі ГАЗ 2752 «Соболь» на суму 1,6 млн.грн.

Робота щодо до оснащення лікувально-профілактичних закладів триватиме й надалі.


2.3. Реформа освітиРозвиток мережі дошкільних навчальних закладів відповідно до потреб області на основі аналізу статистичних даних функціонуючої мережі

В місті Хмельницькому станом на 01.09.2011 року функціонує 43 дошкільних навчальних заклади, з них: 41 – міської комунальної власності, 1 – відомчий, 1 – приватний. В цих закладах виховується 10001 дитина.

За останні чотири роки у дошкільних навчальних закладах відкрито додатково 52 групи на 1300 місць. За 9 місяців відкрито ще 6 груп на 150 місць. Відновлено роботу ДНЗ № 1, №5, №26, №29, №48, №33.

Запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання для дітей з особливими освітніми потребами; розширення мережі навчально-реабілітаційних центрів

З метою ранньої інтеграції дітей у суспільство в місті на базі дошкільних навчальних закладів функціонує 92 спеціальні групи, в яких виховується 1498 дітей дошкільного віку, що потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Продовженням даної роботи є створення умов для здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах міста Хмельницького.

У Хмельницькій спеціальній загальноосвітній школі №32 мають змогу навчатися діти з вадами розумового розвитку (94 дитини), у спеціальному навчально-виховному закладі "Школа – дитячий садок" – діти з порушенням слуху (51 дитина), у Хмельницькій загальноосвітній санаторній школі-інтернаті №2 – діти з серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом (215 дітей).

В місті широко запроваджується інклюзивне навчання. Так, на базі спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 діє Центр інклюзивної освіти дітей з особливими освітніми потребами "Повір у себе", де навчається 90 дітей у 16 класах.

На базі СЗОШ №15 здійснюється інклюзивне навчання для 97 дітей з вадами зору.

У Центрі соціальної адаптації у Хмельницькому палаці творчості дітей та юнацтва гуртковою роботою охоплено 23 дитини.

У Хмельницькому навчально-курсовому комбінаті створено окремий структурний підрозділ "Групи інтегрованої допрофесійної та професійної підготовки дітей з особливими освітніми потребами", яким охоплено 185 дітей з психофізичними вадами.

Систематично проводяться засідання психолого-медико-педагогічної комісії із залученням працівників охорони здоров'я, психологів, логопедів. За 9 місяців 2011 року обстежено 858 дітей.

Для учителів, які працюють з дітьми з особливими потребами науково-методичним центром управління освіти Хмельницької міської ради організовано роботу постійно діючого семінару «Методика роботи з дітьми з особливим" потребами». Учителі проходять тематичні курси при Хмельницькому інституті післядипломної педагогічної освіти.

Зміцнення навчально-матеріальної бази загальноосвітніх навчальних закладів:

- обладнання навчальних кабінетів;

- створення сучасних комп’ютерних класів, підключення їх до мережі Інтернет


Всі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міста підключені до мережі Інтернет. Залучено 31,7 тис.грн. на ремонт та модернізацію комп’ютерної техніки.
Збереження мережі позашкільних навчальних закладів та перетворення їх у координаційні центри виховної та організаційно-масової роботи у районах

Збережено мережу позашкільних навчальних закладів, яка складається з: Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, дитячо-юнацької спортивної школи м. Хмельницького, Хмельницького дитячо-юнацького центру, Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, міського навчально-курсового комбінату, Дитячо-юнацького оздоровчого комплексу "Чайка". Позашкільною освітою в 6 позашкільних навчальних закладах охоплено 5,5 тис. дітей.Проведення у лікувально-профілактичних закладах щорічних обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів

З лютого 2011 року міська дитяча поліклініка проведено поглиблені огляди лікарями-фахівцями та лабораторні обстеження школярів 1997 року народження (14 років).

Діти інших вікових груп регулярно оглядаються педіатрами в навчальних закладах міста.Закінчена деспансерізація дітей шкільного віку, розпочато огляди юнаків 1995 року народження (приписка).Залучення громад (інших самоврядних об’єднань), фінансово активних суб’єктів господарювання до вирішення проблем функціонування навчальних закладів. Проведення роз’яснювальної роботи серед батьків, педагогів та громадськості з питань необхідності та доцільності змін у мережі загальноосвітніх навчальних закладів, вчасне їх інформування щодо зазначених питань

В навчальних закладах міста створені загальношкільні батьківські комітети, які вирішують питання щодо залучення коштів батьківської громади для покращення функціонування навчальних закладів. В навчальних закладах міста проведено батьківські конференції, на яких надано інформацію батьківській громаді щодо використання залучених коштів та необхідності змін у мережі класів навчальних закладів.Поліпшення якості освітніх послуг шляхом використання інноваційних технологій навчання та виховання, збільшення кількості старшокласників, охоплених профільним навчанням, частки дітей, охоплених поглибленим вивченням окремих предметів, гуртковою роботою, факультативами, вивченням нових курсів тощо

З метою поліпшення якості освітніх послуг, які надаються закладами освіти міста, широко використовується запровадження в практику організації навчально-виховної та управлінської роботи інноваційних технологій навчання. Дане питання розглядалось на розширеному засіданні колегії управління освіти та науково-методичного центру. Навчальні заклади міста продовжують роботу щодо організації допрофільного та профільного навчання. В загальноосвітніх навчальних закладах у 134 профільних класах навчається 2885 учнів. Допрофільною підготовкою у 2011 навчальному році охоплено 1134 учнів 8-х класів та 1238 учнів 9-х класів.Підвищення рівня кадрового потенціалу (збільшення частки педагогів з вищою освітою, педагогічними званнями, вищої та першої категорії, вчителів та керівників навчальних закладів, що пройшли курсову перепідготовку, володіють комп’ютерними технологіями, залучення до навчально-виховного процесу наукових працівників, психологів, соціальних педагогів тощо)

З метою підвищення професійного рівня педагогічних працівників 267 вчителів та 19 керівників навчальних закладів пройшли курсову перепідготовку. До навчально-виховного процесу залучено 12 наукових працівників, 44 психологи, 13 соціальних педагогів.
Модернізація системи управління освітою (забезпечення демократичного, державно-громадського характеру управління освітою, розширення в даних процесах участі батьків і громадськості, впровадження в процес управління інформаційних технологій, використання досягнень педагогічної і психологічної наук тощо)

В місті запроваджено систему державно-громадського управління навчальними закладами та системою освіти міста. Дане питання розглядалося на розширеному засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради.

Навчальні заклади міста здійснюють експериментальну інноваційну діяльність. Відповідно до укладених угод між навчальними закладами та Академією педагогічних наук України управління освіти Хмельницької міської ради та навчальні заклади НВК №2, ліцей №17, ТБЛ, гімназія №2 є експериментальними навчальними закладами.2.4. Подолання бідностіПроведення моніторингу потреби проведення робіт на комунальних об’єктах населених пунктів і за їх межами та планування громадських робіт, які можна виконати за кошти місцевих бюджетів

Виконавчим комітетом Хмельницької міської ради затверджено перелік видів оплачуваних громадських робіт (рішення від 09.12.2010р. №1577), що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам громади міста та сприяють їх соціальному розвитку, а також, вирішено організувати у 2011 році проведення оплачуваних громадських робіт на підприємствах, в установах і організаціях що належать до комунальної власності для забезпечення тимчасової зайнятості незайнятих громадян.

Протягом січня-вересня 2011 року було укладено 66 договорів з підприємствами міста для організації оплачуваних громадських робіт на 521 робоче місце. Участь у громадських роботах прийняли 515 чоловік, з них: жінок – 266, молоді до 35 р. – 229 чол.

Посилення роботи з питань дотримання законодавства про працю керівниками підприємств, установ та організацій області, для попередження виникнення нових підприємств-боржників із виплати заборгованості із заробітної плати

За 9 місяців 2011 року управлінням праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я здійснено 145 перевірок дотримання законодавства про працю (88 – первинних, 57 – повторних). Виявлено 638 порушення, у т.ч. на 24 підприємствах виявлено заборгованість із заробітної плати на суму 3063,8 тис.грн. За результатами проведених перевірок на 12 підприємствах заборгованість зменшено на суму 864,1 тис. грн. Ліквідовано повністю раніше виявлені порушення на 33 підприємствах..

В прокуратуру м. Хмельницького для відповідного реагування направлено матеріали 41 перевірок., в ДПІ у м. Хмельницькому направлено матеріали 21 перевірки.

Проведення моніторингу спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України в області фактичної заборгованості із заробітної плати

Управлінням праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я здійснюється щомісячний моніторинг рівня заробітної плати та стану заборгованості із виплати заробітної плати у місті.

За інформацією Головного управління статистики у Хмельницькій області звірка отриманих від підприємств даних з інформацією, наявною в управлінні Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, стосовно сум заборгованості із заробітної плати проводиться щоквартально згідно вимог Державного комітету статистики України. Вивірена інформація надається управлінню праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я для здійснення аналізу і проведення відповідної роботи стосовно погашення заборгованості із заробітної плати.

На підставі отриманого переліку (29-30 числа кожного місяця) розробляється графік перевірок на наступний місяць, до якого включаються підприємства, які мають заборгованість із виплати заробітної плати та підприємства, на яких відстежується низький рівень заробітної плати. За результатами перевірок керівникам надаються рекомендації та визначаються терміни (зазвичай, місяць) для усунення порушень. Також, здійснюється контроль за виконанням вищевказаних рекомендацій шляхом здійснення повторних перевірок.

У зв’язку з тим, що при заповненні підприємствами статистичної звітності трапляються випадки здійснення записів стосовно сум заборгованості із заробітної плати з включенням сум поточної заробітної плати, протягом квітня п.р. управлінням праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я на підприємства, в установи та організації міста, які звітують до органів статистики та належать до основного кола, направлено понад 400 "пам’яток", у яких міститься роз’яснення щодо правильності заповнення статистичного звіту з праці за формою №1-ПВ.

Активізація на конструктивних засадах роботи районних, міських та обласної:

- комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;

- робочих груп з питання легалізації "тіньової" зайнятості населення та "тіньової" заробітної плати


За 9 місяців 2011 року відбулось 10 засідань комісії з питань своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.

За січень-вересень 2011 року проведено 16 нарад за участю заступників міського голови з керівниками 134 підприємств-«мінімізаторів» та підприємств, у яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати.

За звітний період здійснено 48 перевірок з питань дотримання законодавства про працю на підприємствах, на яких спостерігався низький середній розмір заробітної плати. Зокрема, у вересні-жовтні 2011 року здійснено перевірки з приводу низького рівня заробітної плати у ТОВ «Ауді Центр Хмельницький», ТОВ «Провесінь», ТОВ «Дел Пост», ПП «Країна меблів», ТОВ «ВСК Вейс», ЗАТ «Хмельницький завод експериментального виробництва», ТОВ «Хмельницькбудінвест», ТОВ «Маркетпол», ТОВ «Компанія «Агролідер», ТОВ «Хмельницькийвторресурси», ПП «Електра», ПП "Гринь" ТОВ НВП «Віднова», Хм. обласна філія ПрАТ «Українська фінансова група», ТОВ «Побутова фірма «Сніжинка», ПМП «Схід», ПП «Команда-Барс-В».

На адреси суб’єктів господарювання, у яких заробітна плата нараховувалась у розмірах значно нижчих, ніж в середньому по місту направлено 1226 листів з рекомендаціями переглянути правильність нарахування заробітної плати протягом 2011 року та в подальшому нараховувати заробітну плату в розмірі, не менше законодавчо встановленого мінімуму. Також в листах зверталась увага роботодавців на відповідальність за порушення законодавства про працю.У січні-вересні 2011 року проведено 19 рейдових перевірок з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення, перевірено 238 суб’єктів господарювання, виявлено 35 працівників без документів, що підтверджують трудові відносини. За результатами перевірок оформлено трудові відносини з 16 працівниками.Проведення моніторингу результатів фінансово-господарської діяльності підприємств з метою попередження виникнення дебіторської заборгованості перед працівниками з несвоєчасної виплати заробітної плати

Для здійснення контролю за своєчасною виплатою поточної заробітної плати та виконанням графіку погашення боргів із заробітної плати здійснюються наступні моніторинги:

 • щодекадний моніторинг погашення заборгованості із виплати заробітної плати;

 • щомісячний моніторинг стану виплати поточної заробітної плати на підприємствах, що перебували у переліку боржників протягом 2011 року;

 • щомісячний моніторинг рівня середньої заробітної плати за даними управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому;

 • щоквартальний моніторинг рівня середньої заробітної плати за даними відділу аналізу регіональної статистики Головного управління статистики у Хмельницькій області;

 • щомісячний моніторинг стану погашення заборгованості на підприємствах будівельної галузі;

 • щотижневий моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати та дебіторської заборгованості на державних підприємствах;

 • щотижневий моніторинг стану заборгованості із виплати заробітної плати, перед Пенсійним фондом України, до Фондів соціального страхування, до державного та місцевого бюджетів на державних і комунальних підприємствах.

У лютому 2011 року направлено листи на адресу підприємств-боржників із виплати заробітної плати, з проханням щомісячно надавати інформацію щодо спрямування коштів, які повертаються з бюджетів усіх рівнів, на погашення заборгованості із виплати заробітної плати та інформацію щодо реалізації майна та земельних ділянок, які не використовуються для організації виробничого процесу.Забезпечення виконання Регіональної угоди між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Федерацією професійних спілок області та Об’єднанням організацій роботодавців Хмельницької області та аналогічних місцевих угод

Виконання Регіональної угоди між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Федерацією професійних спілок області та Об’єднанням організацій роботодавців Хмельницької області забезпечується. Про хід виконання Угоди, управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я здійснює щоквартальне інформування Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.Посилення контролю за дотриманням власниками та керівниками суб’єктів господарювання трудового законодавства щодо найманих працівників, виконанням галузевих угод, колективних договорів

З метою вжиття додаткових заходів, направлених на підвищення соціального захисту працюючих громадян м. Хмельницького 29.03.2011 року відбулась нарада міського голови С. Мельника з керівниками підприємств міста, у працівників яких середній розмір заробітної плати значно нижчий ніж в середньому по місту та з керівниками підприємств, у яких існує заборгованість із виплати заробітної плати.

Зокрема, визначено ряд підприємств, з керівниками яких потрібно невідкладно провести відповідну роботу – галузеві наради, індивідуальні зустрічі, перевірки дотримання трудового законодавства.

За спеціалістами відділу трудових відносин та зайнятості населення управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я міської ради закріплено 27 підприємств-боржників із виплати заробітної плати. Також, з метою контролю за правильністю нарахування заробітної плати за працівниками відділу закріплено близько чотирьохсот підприємств міста.

На виконання протокольного доручення зазначеної вище наради, починаючи з 30.03.2011 року, регулярно організовуються наради заступника міського голови А.Лаврентія з керівниками підприємств, які нараховують своїм працівникам заробітну плату у розмірі меншому за законодавчо встановлений. Під час зустрічей визначаються шляхи підвищення заробітної плати, надаються конкретні пропозиції, як зберегти трудові колективи і при цьому не допускати порушення чинного законодавства. Також, акцентується увага керівників на види відповідальності за допущенні порушення законодавства про працю – дисциплінарна, адміністративна та кримінальна.

Підтримка підприємницької ініціативи громадян і розвитку малого та середнього підприємництва, самостійної зайнятості населення

Протягом січня-вересня 2011 року виплачено одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності 71 безробітним. З них – жінки – 30; молодь до 35р – 41 особа; інваліди – 5 осіб. З числа осіб які проходили професійну підготовку за професіями, які дозволяють займатися підприємницькою діяльністю 116 осіб. З метою орієнтації безробітних на започаткування власної справи, з подальшим працевлаштуванням, активізації зусиль безробітних щодо самозайнятості, проводяться інформаційні семінари „Як розпочати свій бізнес” – 14 семінарів; 96 осіб пройшли поглиблену комп’ютерну діагностику на виявлення власних здібностей, схильностей, та визначення рівня підприємницького потенціалу.

Протягом січня-вересня 2011 року було проведено 11 тематичних семінарів „Від бізнес-ідеї до власної справи”. Слухачами даних семінарів стали 185 потенційних підприємців. Продовжилась протягом звітного періоду і тренінгова форма роботи з особами, що орієнтовані на започаткування власної справи, яка не є разовою акцією, а систематичною і дає можливість навчитися учасникам спільно вирішувати проблемні моменти, приймати рішення, аналізувати ту чи іншу ситуацію, діяти самостійно та в групі. Проведено 14 тренінгів, в яких взяли участь 190 осіб різної категорії.

Поширення інформації про стан ринків праці шляхом щомісячного розміщення інформації на сайті облдержадміністрації та сайтах місцевих органів виконавчої влади, у засобах масової інформації, на стендах міських та районних центрів зайнятості населення

Посилено співпрацю міського центру зайнятості із ЗМІ, що дало можливість в більшому обсязі проводити інформування населення про діяльність служби зайнятості, про послуги, які надаються службою, про наявність вільних вакансій на підприємствах міста.

З початку 2011 року було надано 70 публікацій у газети місцевого значення, здійснено 36 виступів по телебаченню, 4 рази на місяць по телебаченню і по радіо транслюється соціальна реклама про послуги служби зайнятості та перелік наявних вакансій. Інформація про діяльність центру зайнятості постійно розміщується на Інтернет-сайті міської ради. Щотижня в газеті "Є" друкується інформація про вільні вакансії на підприємствах міста. Проводиться оновлення та поповнення інформації в інформаційних куточках на підприємствах, установах та учбових закладах. Інформаційний намет, який використовується на території міста під час проведення загальноміських заходах та акціях. Постійно оновлюється інформація про вакансії та заходи в інформаційному тролейбусі. На 5 бігбордах розміщено інформацію про послуги служби зайнятості, яка щомісячно оновлюється. В 33 школах міста встановлено профінформаційні термінали.3. Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції

3.1. Стабілізація державних фінансівПроведення інвентаризації земель населених пунктів, та земель несільгосппризначення за межами населених пунктів та запровадження нової грошової оцінки земель

З 01.01.2011 р. прийнята нова грошова оцінка земель. Департаментом архітектури постійно накопичується база даних щодо наявних земельних ресурсів м. Хмельницького.
Вирішення питання сплати суб’єктами господарювання, які зареєстровані за межами області, утримань з доходів фізичних осіб, та нарахувань на фонд заробітної плати до місцевих бюджетів та відповідних соціальних фондів за місцем здійснення господарської діяльності

До ДПІ у м. Хмельницькому надійшли від ДПА у Хмельницькій області переліки суб’єктів господарювання, які зареєстровані в інших регіонах, але здійснюють діяльність у м. Хмельницькому. В даний час проводиться відпрацювання цих СГД з метою залучення до оподаткування. Щомісячно в Департамент економіки міськвиконкому надаються інформації про сплату податку на доходи фізичних осіб, земельного податку та торгових патентів підприємствами, які зареєстровані в інших регіонах, але здійснюють діяльність на території м. Хмельницького. За 9-ть місяців п.р. цією категорією підприємств сплачено всього до зведеного бюджету міста 11172,9 тис. грн., в т.ч. – ПДФО – 7595,0 тис. грн., що більше порівняно з відповідним періодом минулого року відповідно на 3501,6 тис. грн. та 3012,7 тис. грн.Перегляд кошторисів місцевих програм у частині скорочення бюджетних асигнувань на найменш важливі статті витрат та підготовка відповідних пропозиції для розгляду на сесіях місцевих рад

Кошториси місцевих програм є обґрунтовані та необхідні для досягнення поставлених завдань. В зв’язку з обмеженістю бюджету, кошти на реалізацію програм виділяються лише на найбільш важливі заходи.Здійснення виключно на конкурсних засадах, зокрема на відкритих аукціонах:

- передачі в оренду державного та комунального майна;

- продажу об’єктів приватизації державного та комунального майна;

- продажу об'єктів незавершеного будівництва разом із земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт незавершеного будівництва;

- продажу земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову


Передача в оренду державного та комунального майна, продаж об’єктів приватизації державного та комунального майна, продаж об'єктів незавершеного будівництва разом із земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт незавершеного будівництва, продаж земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову здійснюється відповідно до чинного законодавства, у т.ч. на конкурсних засадах (аукціонах).

Проведено 3 аукціони з набуття права оренди на земельні ділянки, на яких продано право оренди на 4 земельні ділянки площею 0,41 га. на суму 442,0 тис.грн.Проведення ретельного аналізу стану наповнення місцевих бюджетів, здійснення оцінки  очікуваного виконання затверджених відповідними місцевими радами планів мобілізації податків і зборів до місцевих бюджетів та у разі виявлення стійких тенденцій зниження податкових надходжень підготовка пропозицій щодо внесення у встановленому порядку змін до місцевих бюджетів та відповідного  скорочення доходів і видатків місцевих бюджетів

З введенням в дію нового Бюджетного та Податкового кодексів України в поточному році суттєво змінилась структура доходів міського бюджету.

З відміною з 01.01.2011 року значної частини місцевих податків і зборів (найвагоміший серед яких – ринковий збір), міський бюджет втратив понад 35 млн. грн. доходів, а це - майже 10% доходів загального фонду в 2010 році.

Крім того, з загального фонду міського бюджету, з якого фінансується бюджетна сфера міста, до бюджету розвитку спеціального фонду передано в 2011 році єдиний податок, обсяг якого за 2010 рік склав 21 млн. грн. або - понад 6% в загальних надходженнях податків і зборів.

З метою компенсації втрат місцевих бюджетів від відміни ринкового збору, державою в 2011 році передбачено зарахування до міського бюджету 100% плати за землю (в попередніх роках місто отримувало лише 75%), а також проведено нову нормативну грошову оцінку землі, що також частково компенсує втрати бюджету.

Містом також вжиті відповідні заходи щодо компенсації зазначених втрат та збільшення надходжень до міського бюджету по окремих податках і зборах в 2011 році.

Так, з 1 лютого поточного року до максимальної ставки збільшено розміри вартості фіксованого податку ( з 45 грн. і 60 грн. місяць до 100 грн.).

Крім того, з 1 лютого 2011 року збільшено ставки збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності (колишня плата за торгові патенти), а саме: за здійснення торгівельної діяльності (крім книжкової торгівлі) до максимальної ставки - 376 грн. в місяць, за здійснення діяльності в сфері послуг ставки збільшені на 50% до діючих в минулому році.

З 01.04.2011 року в місті встановлено ще два місцеві збори: збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.

Враховуючи зміни в законодавстві, обсяг доходів загального фонду бюджету затверджено в сумі 637,2 млн. грн. та спеціального фонду в сумі 78,7 млн. грн. З подальшими змінами та доповненнями обсяг загального фонду складає 659,7 млн.грн., спеціального фонду – 132,2 млн.грн.

Надходження доходів загального фонду міського бюджету за січень-вересень 2011 року склали 335,1 млн.грн., що становить 126,2% до відповідного періоду минулого року. Відсоток виконання надходжень до уточненого планового розпису на січень-вересень поточного року склав 100,3%.

До спеціального фонду міського бюджету за січень-вересень поточного року надійшло доходів в сумі 37,1 млн.грн.

Доходи загального фонду бюджету м. Хмельницького в розрахунку на одного жителя за січень-вересень 2011 року склали 1276,01 грн., за відповідний період минулого року – 1015,44 грн., темп росту – 125,7%.

Видатки загального фонду міського бюджету за 9 місяців 2011 року (без врахування субвенції з державного бюджету) становлять 341,4 млн. грн.

На захищені статті (заробітну плату, медикаменти, харчування дітей та хворих, трансферти населенню, енергоносії) спрямовано 311,9 млн. грн. або 91,4% видатків загального фонду.

Проведення роз’яснювальної роботи з суб’єктами малого підприємництва – фізичними особами, які сплачують єдиний податок, щодо офіційної реєстрації найманих працівників

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з суб’єктами малого підприємництва – фізичними особами, які сплачують єдиний податок, щодо офіційної реєстрації найманих працівників.

Протягом звітного періоду здійснювалась активна інформаційно-роз’яснювальна робота: • розповсюдження пам’ятки "Тіньова" зайнятість і "тіньова" заробітна плата", в якій міститься інформація про соціальну незахищеність, в разі не оформлення трудових відносин з роботодавцем офіційно, а також основні статті чинного законодавства, які мають знати працівники – охоплено понад 1000 працівників, що працюють у торгових центрах та супермаркетах міста (ЦУМ, ТЦ "Атріум", ТЦ "Дитячий світ") та у роботодавців, які здійснюють свою діяльність по вул. Подільській, вул. Проскурівській, вул. Соборній, вул. Кам’янецькій, вул. Грушевського та вул. Володимирській);

 • на підприємства, в установи та організації міста, які звітують до органів статистики та належать до основного кола, направлено 156 "пам’яток", у яких міститься роз’яснення щодо правильності заповнення статистичних звітів з праці за формою №1-ПВ та вказані основні статті законодавства про працю, які впливають на збільшення заробітної плати;

 • під час реєстрації колективних договорів, представникам підприємств (з числа керівництва або профспілковим представника) видаються «пам’ятки», із зазначенням видів відповідальності за порушення трудового законодавства та видається пам’ятка-застереження про недопустимість використання «тіньової» зайнятості і «тіньової» заробітної плати;

 • друковані інформаційні матеріали стосовно важливості оформлення належним чином трудових відносин розміщувались у громадському транспорті ХКП "Електротранс".Активізація роботи щодо недопущення нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам у розмірах менших законодавчо встановлених та виплати офіційно не облікованої заробітної плати у “конвертах”

Активізовано роботу щодо недопущення нарахування та виплати заробітної плати найманим працівникам у розмірах менших законодавчо встановлених та виплати офіційно не облікованої заробітної плати у "конвертах".

Протягом 2011 року направлялись листи за підписами заступників міського голови на адреси суб’єктів господарювання, у яких, заробітна плата нараховувалась у розмірах значно нижчих ніж в середньому по місту (за даними управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому). Усього протягом поточного періоду 2011 року направлено понад 500 листів. В листах акцентувалась увага на неухильне дотримання при нарахуванні заробітної плати вимог ст. 95, 105 – 108, 113 Кодексу законів про працю України. При врученні листів в обов’язковому порядку проводились співбесіди з керівництвом підприємств.

За 9 місяців 2011 року здійснено 52 перевірки за зверненнями управління Пенсійного фонду у м. Хмельницькому стосовно дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманим працівникам на підприємствах, які мають до відшкодування суми заборгованості зі сплати страхових внесків.

У відділі трудових відносин та зайнятості населення управління праці та соціального захисту населення працюють телефони "гарячої лінії" (70-41-46, 65-42-81), на які можуть звернутися громадяни міста з питань законодавства про працю, зокрема з питань дотримання законодавчо встановлених державних мінімальних гарантій оплати праці.

Забезпечення прибуткової діяльності підприємств комунальної власності, засновниками яких є обласна, районні, міські, селищні та сільські ради

За підсумками І півріччя 2011 року із 37 комунальних підприємств 20 отримали прибутки (загальна сума 2195,2 тис.грн.), 15 – збитки у сумі 13,1 млн.грн., 2 – спрацювали з нульовим результатом.

Найбільші збитки отримали комунальні підприємства: "Хмельницькводоканал" – 5,1 млн.грн., "Хмельницьктеплокомуненерго" – 4,1 млн.грн., "Електротранс" – 2,1 млн.грн., "Південно-Західні тепломережі" – 0,8 млн.грн.

Причинами виникнення збитків по вказаним підприємствам є неповне відшкодування фактичних витрат по наданню послуг діючими тарифами та невідшкодування у повному обсязі з державного бюджету витрат ХКП "Електротранс" по перевезенню пільгових категорій населення.
Забезпечення дотримання на ринках області Правил торгівлі на ринках, правопорядку та податкового законодавства України. Попередження виникнення несанкціонованої торгівлі у невстановлених місцях


За 9 місяців 2011 року спільно з контролюючими органами (міським відділом міліції, міською санітарно-епідеміологічною станцією, управлінням ветеринарної медицини) згідно затвердженого графіку проведено 54 рейдів по припиненню несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами по вулицях Гарнізонній, Геологів, Шевченка, Львівському шосе. Під час перевірок складено 32 протоколи про адміністративне правопорушення, до 63 громадян застосовано штрафні санкції управлінням ветеринарної медицини.

Крім того, за окремим графіком проведено 45 рейдів по припиненню несанкціонованої торгівлі по вул. Кам’янецькій в районі МКП ринок "Ранковий".

Проведення аналізу виконання тендерних процедур та визначення доцільності проведення запланованих закупівель

Бюджет міста формується на основі показників економічного і соціального розвитку, розрахунків надходжень до бюджету і його витрат. При складанні та виконанні бюджету розпорядники державних коштів зобов'язані забезпечити досягнення запланованих цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Закупівлі товарів, робіт і послуг, які заплановані на 2011 рік, є необхідними для забезпечення виконання завдань і функцій, покладених на виконавчі органи міської ради.

Запровадження режиму економії, підвищення ефективності використання бюджетних коштівПри проведенні закупівель товарів за державні кошти та розміщенні замовлень на капітальне будівництво надавати перевагу виключно місцевим суб’єктам господарювання

Закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти здійснюються за принципами максимальної економії та ефективності у витрачанні бюджетних коштів, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, недискримінації учасників.

З метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, до участі у процедурах закупівлі залучаються суб'єкти господарювання всіх форм власності, незалежно від їх статусу та місцезнаходження, при цьому першочергова увага приділяється якості товарів (робіт/послуг), їх вартості, досвіду суб'єктів господарської діяльності у сфері постачання товарів, надання послуг або виконання робіт.

Під час укладання угод (договорів, контрактів тощо) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти обов'язково передбачати однією з умов застосування штрафних санкцій до суб'єктів господарювання за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань

В договорах на закупівлю товарів, робіт або послуг за державні кошти обов’язково передбачається умови щодо застосування штрафних санкцій до суб'єктів господарювання за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань.Затвердження нормативів відрахування частини прибутку (доходу) до місцевих бюджетів підприємствам комунальної форми власності

Норматив відрахування частини прибутку до міського бюджету підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, затверджений рішенням сесії міської ради від 23.03.2006 р. №10.

3.4. Механізми залучення іноземних інвестиційПредставлення інвестиційного потенціалу області на вітчизняних та закордонних інвестиційних форумах, виставках, конференціях, інших інвестиційно орієнтованих заходах

Представники ділових кіл міста приймали участь у заходах: Х Економічному Інвестиційному форумі Україна-Польща у Варшаві, Українсько-Італійській бізнес-зустрічі з представниками Торгово-промислової палати Італії в Україні та керівниками італійських компаній-асоційованих членів, Українсько-Монгольському бізнес-форумі, який проходив в ТПП м. Київ, у IV Міжнародному інвестиційному форумі у м. Тернополі, в Українсько-Грецькому бізнес-форумі з питань розвитку взаємовідносин у банківській сфері, інвестиційній та торговельно-економічній діяльності.

Прийнято участь у двосторонніх переговорах, які відбулися в рамках візиту Міжнародного Трейд-клубу до Хмельницької області в приміщенні Хмельницької торгово-промислової палати. На даній зустрічі були презентовані муніципальні інвестиційні пропозиції Хмельницької міської ради.

Підготовлено електронну презентацію “Хмельницький-Інвестиційний” українською та англійською мовами, розміщено на офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради у розділі “Інвестиційна діяльність”.

Прийнято участь в Українсько-Італійській бізнес-зустрічі з представниками Торгово-промислової палати Італії в Україні та керівниками італійських компаній-асоційованих членів. Метою бізнес-зустрічі було представлення економічного потенціалу Хмельницького регіону та визначення можливих напрямів співпраці та інвестування. На зустрічі вперше було презентовано англійську версію Презентації “Хмельницький-Інвестиційний”, а також презентовано муніципальні інвестиційні пропозиції.

На Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2011 року подано 11 перспективних інвестиційних проектів від Хмельницької міської ради.

Активізовано роботу з Проектом ЄС «Підтримка сталого регіонального розвитку в Україні». В рамках даного проекту прийнято участь у 3 навчальних програмах з підготовки місцевих та регіональних інфраструктурних проектів.4. Регіональний економічний розвиток

4.1. Реформа сільського господарстваСприяння реалізації інвестиційного проекту розбудови та розвитку ГРСП “Дубово”


ТОВ "Уніком" продовжує будівництво оптового ринку сільськогосподарської продукції в мікрорайоні Дубове.

Продовжується будівництво складського приміщення площею 450 м2, зведено накриття над торговим майданчиком для торгівлі з автомобілів, поновлено щебеневе покриття ринку та відремонтовано асфальтове покриття.4.2. Реформа галузі переробної харчової промисловостіПроведення роз'яснювальної роботи з агровиробниками та переробними підприємствами стосовно активізації дій по вирощуванню і виробництву екологічно чистих, дієтичних та дитячих продуктів харчування

З метою ознайомлення з виробництвом харчових продуктів, які постачаються у навчальні та медичні заклади міста, представниками виконавчого комітету Хмельницької міської ради здійснено обстеження підприємств-виробників харчових продуктів, а саме: ЗАТ "Хмельницька маслосирбаза", ТОВ "Проскурів-Агро" та ПП Рикун. В ході обстежень підприємствам рекомендовано поставляти вищевказаним закладам продукцію, вироблену за Державними стандартами України, а не за технічними умовами, з якісної сировини, без додавання сої та інших шкідливих харчових добавок.Сприяння розвитку фірмової торгівлі з реалізації продуктів харчування підприємствами-виробниками

В місті Хмельницькому працюють постійно-діюча виставка-ярмарок по Львівському шосе, 14, де здійснюють торгівлю підприємства – виробники; заклади фірмової торгівлі, які реалізують продукцію за цінами виробника (2 магазини і 31 кіоск Хмельницької МСБ, 2 магазини і 7 кіосків ТОВ "Стіомі-Холдінг", 1 магазин ТОВ "Хмельницький комбінат хлібопродуктів", 6 кіосків приватного підприємства "Агропродукт", кіоски ЗАТ "Деражнянський молочний завод", ЗАТ "Віньковецький сирзавод", ТМ "Насолода" та інші).Сприяння виробництву прогнозованих обсягів продуктів харчування, розширенні їх асортименту та створенні додаткових робочих місць на підприємствах харчової промисловості

Міська влада всебічно сприяє розвитку підприємств харчової промисловості, зокрема розміщення державних замовлень на поставки продуктів харчування бюджетним закладам, залучення підприємств до участі у виставково-ярмаркових заходах, просування продукції на вітчизняних та іноземних ринках, сприяння розвитку мережі магазинів та кіосків фірмової торгівлі.

4.3. Земельна реформаСтворення умов для функціонування ринку землі, зокрема, завершення видачі державних актів на право власності на землю, виділення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості), забезпечення ведення державного земельного кадастру, проведення грошової оцінки земель та розмежування земель державної та комунальної власності

Рішенням другої сесії міської ради від 15.12.2010 р. №20 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Хмельницького. Нова грошова оцінка земель міста Хмельницького набрала чинності з 01.01.2011 р.

Робота щодо створення умов для функціонування ринку землі триває.

Рішенням міської ради від 28.09.2011 р. № 32 створено комісію щодо визначення земель, що залишаються у державній власності та тих, які передаються до земель комунальної власності.

Розглядається питання щодо передбачення коштів у міському бюджеті на 2012 рік на встановлення межі міста Хмельницького в натурі на місцевості.

Посилення контролю за роботою суб’єктів господарювання, що здійснюють землеоціночні роботи на території області

Відповідно до рішення 23 сесії міської ради від 04.02.2009 року №31 "Про продаж земельних ділянок та прав на них" відбір суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель здійснюється на конкурсній основі. Перевірку експертних грошових оцінок земельних ділянок здійснюють управління земельних ресурсів та земельної реформи і фінансове управління.

4.4. ПриватизаціяЗдійснення передачі в комунальну власність об’єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків та об’єктів соціальної інфраструктури

Передано в комунальну власність 8 житлових будинків ВАТ з-д "Катіон", 3 житлових будинків ВАТ «Хмельницькм'ясо» та гуртожиток Південно-Західної залізниці по вул. Вокзальна,133.

Станом на 01.10.2011 р. управлінням комунального майна приватизовано 560 жилих приміщень у гуртожитках та 43 реконструйовані квартири в гуртожитках по вул. Чорновола,60, вул. Трембовецької, 53/1, вул. Зарічанській,14.6. Законодавче та інституційне забезпечення реформ

6.2. Реформування системи органів державної виконавчої владиРозробка стандартів надання адміністративних послуг органами виконавчої влади та місцевого самоврядування

Хмельницькою міською радою розпочато роботу щодо впровадження системи управління якістю за міжнародними стандартами ІSO 9001:2000, яка зумовить підготовку інформаційних та технологічних карток, інструкцій та вимог, процедури та реєстру адміністративних послуг.

З метою впровадження у виконавчих органах міської ради Системи управління якістю відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001:2008 проведено 13 семінарів-тренінгів.

Проведення аналізу відповідності штатних розписів до виділених асигнувань на виплату заробітної плати

Бюджетними установами міста проведено аналіз відповідності штатних розписів до виділених асигнувань на виплату заробітної плати. Станом на 01.10.2011 р. заборгованість по виплаті заробітної плати відсутня.

6.3. Нормативно-правове забезпеченняМоніторинг ефективності діючої нормативно-правової бази, підготовка та надання центральним органам виконавчої влади пропозицій щодо внесення необхідних змін в нормативно-правові акти

Структурними підрозділами міської ради постійно проводиться аналіз ефективності нормативно-правових актів, формуються та надаються пропозиції щодо внесення до них змін.
ч. 1
скачать файл

Смотрите также: